Pudełko dla Par + KONKURS

21:29

 Kiedy kilka miesięcy temu dowiedziałam się o ,,Pudełku dla Par", nie wahałam się ani chwili aby je poznać. Gra pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest konkretna, inspirująca i radosna. Przede wszystkim pokazuje, jak nawet małymi gestami można budować bliską relację. W codziennym zabieganiu łatwo się zatracić. Takie specjalne pudełko może zachęcić do inwestowania w rozwój związku.

Autorka ,,Pudełka dla Par" Aleksandra Mroczko jest psychologiem, trenerem i coachem. Między innymi prowadzi szkolenia dla par i rodziców w duchu porozumienia bez przemocy wg M. Rosenberga. Jej pasję do tej filozofii widać również tutaj. We wstępie do gry czytamy ,,To forma, dająca szansę na ekspresję siebie i kreatywność. To szansa na naukę akceptacji, cierpliwości, bezinteresowności. To okazja, by zamienić rozliczanie się na bezwarunkowość radosnego dawania i przyjmowania niespodziewanych darów bez względu na to, czy są nam potrzebne czy nie."
Na rozgrywkę potrzebujemy kilka, a być może nawet kilkanaście tygodni. Rywalizacja polega na zbieraniu punktów za zrealizowane zadania. Zwycięża osoba, która pierwsza dotrze do mety. Przed rozpoczęciem gry para umawia się jaka będzie nagroda dla zwycięzcy. Raz na tydzień jedna osoba losuje kartkę z zadaniem; losowanie odbywa się na zmianę. Można również losować kartki jednocześnie. Zadanie należy zrealizować w ciągu tygodnia. Są zróżnicowane, jedne wykonamy tylko raz, nad innymi trzeba będzie się trochę zastanowić, włożyć nieco wysiłku, uruchomić fantazję lub po prostu wyluzować. Na kartach widnieje informacja, które zadania należy wykonać samodzielnie, a do których zaangażować naszą drugą połowę. Leniuchów spotka kara. Jeśli nie zostanie zrealizowane zadanie gracz cofa się o 4 pola. W pudełku znajduje się 30 kart z zadaniami i 10 czystych kartek na których można zapisać swoje propozycje wyzwań. W sumie możemy grać w nią przez 30 tygodni nie powtarzając kart. 
Ta gra działa. Niektóre zadania kontynuowałam nawet po ich wypełnieniu w umówionym czasie. Zdarzało się również, że chciałam realizować polecenia, które były wylosowane przez mojego męża. Nie zamiast niego, ale obok. 

Polecam tę grę parom chcącym na co dzień umacniać więzi i nie dać się rutynie. To również dobry pomysł na prezent na ślub, rocznicę, urodziny ukochanej osoby. Grę możecie kupić tutaj lub wygrać na moim blogu. W pudełku znajdziecie:
 • 30 kart z zadaniami
 • 10 czystych kart w eleganckiej kopercie
 • planszę do liczenia punktów i 2 pionki
 • instrukcję

Kupując grę przekazujesz środki organizacjom wspierającym osoby niepełnosprawne (Fundacja br. Alberta oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym ,,Dalej Razem"). 
KONKURS
Przed rozpoczęciem gry zadaniem pary jest uzgodnić jaka będzie Nagroda Specjalna gdy wygra żona, a jaka gdy wygra mąż. Oczywiście może też być taka sama, ważne aby była akceptowalna dla obu stron. 
Jeśli chcesz wygrać ,,Pudełko dla Par" napisz w komentarzu pod tym tekstem jaką chciałbyś wygrać Nagrodę Specjalną grając ze swoją ukochaną/nym. Autor najciekawszej wg mnie odpowiedzi otrzyma grę ,,Pudełko dla Par". O Nagrodę Specjalną będzie musiał się sam postarać, grając ze swoją drugą połową. Proszę o podpisywanie odpowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem, pomoże to uniknąć nieporozumień przy ewentualnej wygranej i wysyłce nagrody. Konkurs trwa do 19 września 2016r. do godziny 23:59.  Nagrodę wysyłam tylko na terenie Polski. 

Nagrodę ufundowała autorka ,,Pudełka dla Par" Aleksandra Mroczko. Na prowadzonych przez nią szkoleniach możecie zobaczyć jak dzieli się swoją pasją i daje konkretne narzędzia do poprawy sytuacji.  

Możecie też polubić FB Makulki

Może spodoba Ci się również

17 komentarze

 1. Nie jest to szczególnie wyszukane, za to upragnione :) Niewiele innych rzeczy tak bardzo mnie relaksuje i odpręża jak.. masaż stóp. Zatem moja wymarzona nagroda po ograniu Męża to porządny masaż stóp, którego nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nagrodą dla mnie mogłoby byc wyjście z domu na spotkanie z przyjaciółkami, a potem do kina. Już chyba z dwa lata nie byłam w kinie, a każde spotkanie było okraszone telefonami ponaglajacymi mój powrót. Takie swobodne wyjście, bez telefonów, to by była świetna nagroda.
  Ewa Skowronek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygrywasz ,,Pudełko dla Par" :) Proszę o wiadomość z adresem do wysyłki na mithrimr@gmail.com Owocnego grania.

   Usuń
  2. Hurra dzięki
   Gdy napisałaś ten komentarz, moja Hania była niecała godzinę po drugiej stronie brzucha
   Wysłałam Tobie mail przed chwila 😋

   Usuń
  3. Wow :) podwójne gratulacje. Wszystkiego dobrego dla rodziny.

   Usuń
  4. Wow :) podwójne gratulacje. Wszystkiego dobrego dla rodziny.

   Usuń
  5. Dzięki przesyłam buziaki 😘

   Usuń
 3. Długo zastanawiałam się co mogłoby być nagrodą dla mnie..i wszystko co przychodziło mi do głowy związane było ze spędzeniem czasu tylko z mężem.Zatem myślę, że sama możliwość zagrania w tę grę byłaby nagrodą.pozdrawiam Sylwia Przybyła

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę namówić mojej drugiej połówki na rower. Dlatego nagroda główna byłaby całodniowa wycieczka rowerowa w jakiś ciepły dzień. Z przerwą na mini piknik na łonie natury. :) Pozdrawiam ciepło! Sonia

  OdpowiedzUsuń
 5. P- perfumy Poeme, (bo mi się skończyły)
  U- ugotowany obiad, (czasem brakuje pomysłu)
  D- dobre czekoladki, (słodka pokusa)
  E- elegancka bielizna, (Mąż też skorzysta ;)
  Ł- łubianka poziomek (własnoręcznie zebranych)
  K- kwiatów cały bukiet, (uwielbiam !)
  O- omlet na śniadanie (do łóżka :)

  D- długi relaksujący masaż (może być w SPA ;)
  L- leniwe popołudnie (Mąż zajmie się dziećmi)
  A- aksamitna poszewka (żeby mi się twarz nie gniotła ;)

  P- posprzątane mieszkanie (ruch to zdrowie ;)
  A- album Chagalla (wiedział co to miłość)
  R- randka w restauracji (taka jak 18 lat temu)
  
Agnieszka Filipiak

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi się marzy randka z mężem. Może wspólny wyjazd na weekend, bez dzieci... Albo chociaż wyjście na kolacje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepszą nagrodą byłby weekend (najlepiej długi weekend) w górach w drewnianej chatce z werandą, z dala od cywilizacji, bez komputera i z wyłączonymi komórkami. W przypadku realizacji tego marzenia w najbliższym roku z nami by jeszcze jechał mały 5mczny mleczny ssak.
  Pozdrawiam, Magdalena Kormańska

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już od jakiegoś czasu zamiast prezentów materialnych typu biżuteria, perfumy itp.wybieram możliwość spędzenia z mężem czasu na koncercie, wystawie itp. W tym roku byliśmy na randce artystycznej w Poznaniu obejrzeć wystawę "Malarze Normandii". Coś pięknego. Dlatego moją/ naszą supernagrodą byłaby wycieczka do Normandii i zwiedzanie domu Claude'a Moneta. Katarzyna Jurkowska

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawie pod każdym Waszym marzeniem mogłabym się podpisać ale zwycięzca może być tylko jeden. Wygrywa Ewa Skowronek. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że jest to prosta gra rozwiązująca duże problemy :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję pięknych opowieści o wymarzonych Nagrodach Specjalnych. Czytając je, pomyślałam sobie, autorzy takich marzeń wiedzą, jakimi wartościami w życiu się kierują. Wybierają świadomie to, co faktycznie ma znaczenie.
  Bez względu na to, czy już gracie w Pudełko dla Par czy jeszcze nie, bez względu na to, czy wygracie Nagrodę Specjalną: zachęcam - realizujcie marzenia!
  Marzenie i uczestnikom - dziękuję za zaangażowanie!
  Aleksandra Mroczko

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram