Domino i Muki po drugiej stronie czasu

16:32

Domino i Muki to para przyjaciół zupełnie od siebie różnych, ale nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Domino to rezolutna, wygadana ciemnowłosa dziewczyna uwielbiająca przygodę. Muki to chłopiec, który najlepiej czuje się wśród książek.
Młodzi bohaterowie postanawiają przyjrzeć się remontowanej Wisłostradzie. Na miejscu wpadają do tunelu, który przenosi ich w czasie do średniowiecznego Gniezna, a dokładnie do roku 997, w którym to św. Wojciech oddaje swoje życie za wiarę. Domino i Muki przyjdzie zmierzyć się z rzeczywistością tego okresu, i nie raz będą musieli walczyć nie tylko o swoje życie. 

Pani Zofia Stanecka z książki na książkę coraz bardziej mnie zachwyca. Stworzyła opowieść ciekawą, pełną humoru, a zarazem mądrą, w której bohaterowie doświadczają zła i dobra oraz dowiadują się, czym jest przebaczenie. Młody czytelnik nawet nie zorientuje się, kiedy z pasją będzie odkrywał fakty z dziejów Polski i życia św. Wojciecha, nie zawsze lubiane w szkole. Skrzata i Nieprzemakalnego polubiłam od pierwszych słów, a ich powiedzonka wbiły się w moją pamięć. Ilekroć przychodzą mi na myśl, uśmiecham się wspominając te oryginalne postacie. 

,,Po drugiej stronie czasu" to pierwsza część cyklu o Domino i Muki, bardzo jestem ciekawa kolejnych przygód jedenastolatków. Uważam, że ta historia sprawdziłaby się również w kinie. Ilustracje stworzył Daniel de Latour, który dobrze oddał charakterystyczne cechy postaci.

Polecam szczególnie tym, którym nie jest wszystko jedno co czytają jego dzieci. Ta książka jest świetnym dowodem na to, że historia nie musi być nudna.
Książka recenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa W drodze.

Może spodoba Ci się również

2 komentarze

  1. Ta książka to przygoda, z historią w tle. Nie tylko pouczająca lektura ale też świetna zabawa. Szczególnie jeśli ilustracje wykonał Daniel de Latour, jestem wielką fanka ilustratora :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że Daniel de Latour będzie ilustrował również kolejne części Domino i Mukiego.

      Usuń

Facebook

Instagram