Kurczę blade

15:58

Wandy Chotomskiej i Edwarda Lutczyna przedstawiać nie trzeba, razem stworzyli świetny duet. Dwudziestoośmio wersowy wiersz ,,Kurczę blade" sprytnie przedstawiono w formie całokartonowej książki dla maluchów.
Wersy rozmieszczono tak, aby na każdej stronie pojawiły się dwa z nich, opatrzone ilustracją. Takie rozbicie tekstu sprawia, że całość jest bardzo ciekawa dla dziecka, które jeszcze nie potrafi utrzymać uwagi przez dłuższy czas. Rodzic zdąży przeczytać fragment zanim dziecku się znudzi. Ilustracje są kolorowe w charakterystycznym stylu E. Lutczyna, prawie każda na innym tle. Dodatkowym atutem jest fakt, że wiersz został przetłumaczony na język angielski co może pomóc starszakom w nauce tego języka. Jedyną wadą wydania jest fakt, że strony mają połysk.
Ostrzegam, podarowanie tej pozycji dziecku wiąże się z całodzienną wędrówką malca z książką pod pachą i prośbami o przeczytanie. To nic, że mama wczoraj czytała to chyba z dwadzieścia razy, a dzisiaj siedem, niech przeczyta jeszcze raz i jeszcze raz i, kurczę blade, jeszcze raz!

Może spodoba Ci się również

7 komentarze

 1. Makulko, jak myślisz, czy 15-miesięczny chłoczyk bedzie tym juz zainteresowany? Bo jesli tak, to podrzuciłabym tak fascynująca książeczkę Juliankowi od mojej sisotry;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój syn ma 15 miesięcy i bardzo ją lubi :)

   Usuń
  2. Dzięki. A napisz mi jeszcze gdzie kupujesz te książki. Czy masz jakieś stałe miejsce w sieci, które poleciłabyś?

   Usuń
  3. W Bonito.pl mają teraz promocje 40% http://bonito.pl/k-450524-kurcze-blade więcej napisałam tutaj http://makulka.blogspot.com/2014/10/jak-czytac-i-nie-zbankrutowac.html w komentarzach, czytelnicy też polecają tanie miejsca.

   Usuń
 2. Bardzo lubię czytać wiersze Wandy Chotomskiej moim synkom:)

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram