Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie

20:22

,,Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie" to czwarta część cyklu wierszy dla dzieci ks. Jana Twardowskiego wydanego przez Wydawnictwo Święty Wojciech. Wyboru wierszy dokonała Aleksandra Iwanowska, a zilustrowała je Elżbieta Kidacka. W tej książce znajdziecie osiemnaście dotąd niepublikowanych tekstów oraz wcześniej znane wiersze i kazania do dzieci o świętych. 

Lisa M. Hendey w książce ,,Mama na pełen etat" proponuje, aby zaprzyjaźnić się ze świętymi i prosić o pomoc w wychowaniu dzieci i w życiu rodzinnym. Niedawno postanowiłam zastosować kilka jej wskazówek, które pomogą lepiej poznać świętych, może i was zainspirują:

  • zaznacz w kalendarzu wszystkich ważnych świętych dla ciebie i twojej rodziny np. imienników, patronów miejscowości itp.. W dzień, kiedy przypada wspomnienie danego świętego w miarę możliwości idź na mszę świętą, zrób w rodzinie święto.
  • Zapoznaj się z biografią twojego świętego patrona.
  • Przybliż dzieciom biografię ich świętych patronów.
  • Codziennie czytaj krótką notkę o świętym wspominanym danego dnia.
Książka ,,Przez dziurę w płocie" dobrze wpisuje się w moją chęć poznawania świętych i przekazywania ich świadectwa dzieciom. Ks. Jan Twardowski często pisał o świętym Piotrze, Janie Chrzcicielu, Świętym Franciszku, Świętym Marcinie, Matce Bożej i Świętym Józefie. Odpowiadał też na pytanie kto to jest święty, jak można zostać świętym, jakie cechy posiada święty, kto powinien być dla niego najważniejszy. Przede wszystkim pokazywał, że świętość nie oznacza nudy, jest dla każdego i nie da się jej udawać.
Myślę, że jest to ciekawe narzędzie do wprowadzenia dziecka w temat świętości.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram