Symbole Polski dla najmłodszych

21:03

Dzieci lubią naklejki i łamigłówki. W zalewie książek z Elzami, McQeenami i Pepą pojawiły się dwa wyjątkowe tytuły dotyczące polskiej historii, geografii i kultury: ,,Polska. Symbole dla najmłodszych" oraz ,,Polska. Historia dla najmłodszych". W obu znajdziemy sporo naklejek (jest ich znacznie więcej niż potrzeba do wykonania zadań), kolorowanki, krzyżówka, rebus, labirynty i zadania na spostrzegawczość. Na każdej stronie widnieje krótka informacja dotycząca naszego kraju, będąca wstępem do zadania oraz przyjemne rysunki Katarzyny Sadowskiej. Okładkę zaprojektowała Agnieszka Matz i tu trochę mnie zastanawia czy nie pomylono grafiki z tytułami ponieważ np. w książce o symbolach nie ma mowy o husarzach, a w książce o historii nie ma mowy o żubrach za to jest w części o symbolach i na odwrót. 

Z pierwszej części, ,,Polska. Symbole dla najmłodszych", dziecko dowie się jak wygląda godło, flaga, kto napisał hymn Polski, czym charakteryzują się polskie stroje ludowe: łowicki i góralski, które miasto było pierwszą stolicą Polski, jak nazywają się najdłuższe rzeki w Polsce oraz jakie zwierzęta symbolizują nasz kraj.

W części ,,Polska. Krótka historia dla najmłodszych" wspomniano o Popielu, Mieszku I, Mikołaju Koperniku, bitwie pod Grunwaldem, husarii, uchwaleniu konstytucji 3 maja oraz PRLu.
Myślę, że te dwa zeszyty mogą stanowić dobry początek do rozmowy z dzieckiem na temat historii, symboli i kultury naszego kraju. 

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram