Nasz Ojciec jest ...

21:54

Słowo OJCIEC nie każdemu kojarzy się z przytulasami, wspólnymi wyprawami, wsparciem i byciem blisko. Nie od dziś wiadomo, że obraz Boga w człowieku jest bardzo mocno związany z obrazem własnego ojca. Na szczęście człowiek jest w stanie poznać obiektywną prawdę o Bogu. Oczywiście na tyle, na ile człowiek jest w stanie Go pojąć.

Maria Luisa Eguez i ilustratorka Silvia Colombo stworzyły wspaniałą odpowiedź na często zadawane pytanie kim jest i jaki jest Bóg. Książka ,,Nasz Ojciec jest ..." została zaadresowana do dzieci, lecz porusza także dorosłych. Autorka jak refren powtarza ,,Nasz Ojciec jest ..." i uzupełnia zdanie przymiotami Boga oraz krótkim wyjaśnieniem. 

,,Nasz Ojciec 
jest silniejszy od wszystkich,
ale nigdy niczego nie przygniata.

Nasz Ojciec
jest naprawdę cierpliwy
i troszczy się
o każdą najmniejszą rzecz."

Ilustracje stanowią dopełnienie tekstu, co pomaga się nad nim zamyślić. Na szczęście Ojciec Bóg nie jest tu starcem z siwą brodą. Silvia Colombo wystylizowała Go bardziej ,,na drwala", z którego bije ciepło. Autorka opisując Ojca zachwyca się również nad Jego stworzeniem, miłością do świata i delikatnością wobec człowieka pomimo swojej wielkości. 

Uważam, że książka ,,Nasz Ojciec jest ..." może pomóc w zrozumieniu kim jest Bóg wg Pisma Świętego i sprowokować do pytania kim Bóg jest dla mnie. Jaki obraz Boga noszę w swoim sercu.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram