Zwierzęta z kart Ewangelii

15:29

Naprawdę niełatwo znaleźć religijne książki z dobrą, nie tandetną grafiką. Nie ma się więc co dziwić, że jak tylko zobaczyłam ,,Zwierzęta z kart Ewangelii. Opowieści o niezwykłych spotkaniach." Benedicte Deleis i Erica Paybaret stwierdziłam, że muszę ją mieć. Książka urzekła mnie swoją subtelnością i niedopowiedzeniami. Ilustrator pokazuje zupełnie nieoczywiste kadry z dobrze znanych tekstów Nowego Testamentu. 

Autorzy przedstawiają Ewangelię z punktu widzenia zwierząt, występujących w danym fragmencie. I tak np. pies pasterski opowiada jak pasterzom ukazał się Anioł, wół mówi o swoim zdziwieniu przy narodzinach dziecka, wilk o pobycie Jezusa na pustyni, ryba o burzy na morzu, lis o powołaniu ucznia, gołębica o zmartwychwstaniu Jezusa.
Książka zawiera dwanaście opowieści. Każdej z nich jest poświęcony osobny rozdział składający się z dużej ilustracji na półtorej strony oraz krótkiego tekstu. Narratorem jest zwierzę, ale nie jest one stawiane w centrum.

Zwierzęta wydają się być trochę zagubione i zdziwione zastaną sytuacją, co pomaga dzieciom opowiedzieć jaką historię biblijną opisuje dany tekst. Dla przypomnienia można odszukać i przeczytać oryginalny tekst, gdyż na końcu każdego rozdziału zamieszczono sigle biblijne.

Ta publikacja stanowi wspaniały przykład, że książki dla dzieci o Bogu mogą być piękne, mądre i ciekawe. 

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram