Niko - moje pierwsze opowiadania angielsko - polskie.

20:18

 

Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy "angielski dla dzieci" zaleją nas informacje o kursach, programach, bajkach i książkach. W tym ogromie trudno znaleźć perełki, które będą odpowiadać naszemu dziecku i nam. Już sama nie wiem jak natrafiłam na książkę o Niko. Jak dla mnie jest idealna. Posiada przejrzystą grafikę, realne rysunki na białym tle. Głównym bohaterem jest chłopiec, a nie żaden kotek czy konik, z którym dziecko ma się utożsamiać. Fani metody Marii Montessori będą zachwyceni. W książce znajdziemy trzy opowiadania 

Time for breakfast
Walk in the park
New friend

Na końcu każdego z nich znajduje się mini słowniczek obrazkowy. Na jego podstawie dziecko może wyszukiwać rzeczy, które znajdują się w opowiadaniu. Powyższe tematy są bardzo bliskie przedszkolakom i osadzone w polskich realiach. Tym co ostatecznie przekonało mnie do jej zakupu to dwujęzyczna wersja wspierająca rodzica i dzieci na początku językowej przygody. Nawet jeśli dobrze zna się obcy język, to bywają blokady przed tym aby mówić do własnych dzieci w języku, który nie jest naszym ojczystym. Dla tych, którzy nie są pewni swojej wymowy pomocą służą nagrania mp3 dostępne po zeskanowaniu kodu QR. Pliki z audiobookiem dostaniemy również na e-mail. Czcionka bezszeryfowa ułatwia dzieciom samodzielne czytanie. 

Ilustracje wykonała Anna Staniszewska, a autorką jest Justyna Winiarczyk z Englishspeakingmum.pl, która inspiruje rodziców do wprowadzania w życie wielojęzyczności zamierzonej. Sporo u niej ciekawych pomocy dla rodziców i dzieci. Tam kupicie również "Niko - My very first stories. Moje pierwsze opowiadania". Książka jest całokartonowa z zaokrąglonymi rogami i przyjemnym papierem. Widać, że stworzono ją z pasją i szacunkiem dla czytelnika.


Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram