Listy do Betlejem

16:34

W tym roku podczas Adwentu przede wszystkim chcę wraz z dziećmi bardziej zagłębić się w Słowo Boże przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. W poprzednich latach korzystaliśmy z ,,Wszyscy na Ciebie czekamy", Drzewa Jessego, Adwentownika, wieńca adwentowego oraz kalendarza adwentowego z pobożnymi zadaniami. Przez ostatnie dwa lata mimo epidemii udało nam się uczestniczyć w Mszach Świętych Roratnich. Teraz zrobimy wieniec adwentowy i będziemy codziennie czytać ,,Listy do Betlejem czyli historie na Adwent i Boże Narodzenie dla dzieci (i nie tylko). 

Autorka rozpoczyna od wytłumaczenia, czym jest Adwent. Przedstawia Pismo Święte jako list do każdego człowieka z osobna, podpowiada jak je czytać. Jeden rozdział odpowiada jednemu dniu Adwentu. Wraz z dziećmi możemy przeczytać kilka słów wstępu i pytań do refleksji. Następnie zapoznajemy się z Ewangelią z dnia. W rozdziałach przeznaczonych na niedziele są zamieszczone trzy Ewangelie z roku A, B i C, tak aby można było wykorzystać tę książkę wielokrotnie. Na koniec autorka zachęca do własnej odpowiedzi na usłyszaną historię. Najmłodszych ucieszą naklejki w formie znaczków, które przykleja się w książce na list do Boga. Starszym, lubiącym pisać dzieciom można zaproponować stworzenie swoich listów na papeterii i złożenie ich np. do teczki lub wklejenie do zeszytu tak aby się nie zagubiły. 

Grafika nie należy do moich ulubionych i jest trochę ciemna, ale ogólnie książka spełnia swoje zadanie i może być dobrą propozycją na świadome przeżycie Adwentu. 

Autorką tekstu jest Dominika Stadnicka - Strzembosz.
Ilustracje wykonał Marcin Strzembosz.
Książkę wydało wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu.

W stories na moim instagramie makulka_dla_rodziny podzielę się tym co robiliśmy w poprzednich latach. Jest mnóstwo propozycji na ciekawe przeżywanie oczekiwania na Narodziny Zbawiciela. Dobrze sobie przypomnieć, że nie trzeba robić tych wszystkich aktywności. Warto wybrać jedną lub dwie, tak aby stały się inspiracją, a nie jeszcze jednym obowiązkiem, który będzie nas frustrował gdy go nie wykonamy.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram