Serce za serce czyli co to znaczy kochać

21:14

Ks. Jan Twardowski przeprowadza młodego czytelnika przez trudny temat miłości. 
Aleksandra Iwanowska wybrała teksty Autora w tym 21 wcześniej niepublikowanych, które prosto i głęboko przedstawiają ten niełatwy temat. Zbiór podzielono na siedem części, w których poeta odpowiada na pytania co to jest miłość, co jest najważniejsze, kogo nazywamy bliźnim, co to znaczy kochać się wzajemnie, dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę, jak się kocha Pana Boga, jak Pan Bóg nas kocha. W swoich rozważaniach podejmuje refleksje nad różnymi typami miłości i sposobami jej okazywania. Dobra do wspólnego rodzinnego czytania i jako kanwa do rozmów o tym czy i jak kochać. Nie brakuje w niej humoru. Zdanie ,,było tak zimno, że chyba w portmonetkach trzęsły się orzełki na pieniądzach" chyba na stałe trafi do naszych rodzinnych powiedzonek. 

Publikacja zawiera przede wszystkim, krótkie opowiadania z homilii dla dzieci, wierszy jest tu niewiele. Ilustracje Elżbiety Kidackiej wspaniale współgrają z tekstem.

Serce za serce czyli co to znaczy kochać została bardzo starannie wydana na dobrej jakości papierze i w twardej oprawie co czyni z niej dobry pomysł na prezent nie tylko z okazji Walentynek.
Książka recenzowana dzięki uprzejmości wydawnictwa Święty Wojciech. Do nabycia np. tu.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram