Niedźwiedź i Orzeł z serii dzikie zwierzęta w naturze

17:29

Lubimy książki o zwierzętach. W naszej kolekcji pojawiły się dwa przydatne tytuły autorstwa Renne, który dedykuje je swojej mamie.

Książki tego autora charakteryzują realistyczne ilustracje ukazujące nie tylko głównego bohatera, ale również piękno przyrody i środowisko, w którym żyje. W tej pięknej scenerii dowiemy się gdzie mieszkają niedźwiedzie brunatne, jak dokładnie wyglądają, jak niedźwiedź spędza dzień, jak rozpoznać jego ślady, co jada, czy jest samotnikiem czy też lubi towarzystwo, w jaki sposób udaje mu się spać przez całą zimę, skąd się biorą młode, kto jest wrogiem niedźwiedzi. Na zakończenie książki wyjaśniono, dlaczego wizerunek niedźwiedzia umieszczano na herbach. Czytelnik może się również zapoznać z rodziną niedźwiedziowatych, która jest rozprzestrzeniona po całym świecie oraz poznać ich łacińskie nazwy. Znajdują się tu również informacje w encyklopedycznym skrócie i słowniczek. 
W tej samej formule została napisana książka o orle przednim. Na ilustracjach możemy podziwiać piękne skrzydła orła i soczystą roślinność. W obu książkach wymieniono zwierzęta, które zjadają główni bohaterowie, ale nie ma tam drastycznych scen rozrywania mięsa, niedźwiedź trzyma w pysku rybę. U nas te rozdziały rozpoczęły serię pytań kto kogo zjada. W przygotowaniu jest również książka o wilku, która pewnie dołączy do naszej kolekcji.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram