Religijne naklejanki

16:04

Ostatnio u nas w domu jest sporo książek z naklejkami. Sprawdzają się, kiedy rodzic ma mniej czasu na tworzenie pomocy dydaktycznych, a ma potrzebę zająć czymś dziecko. Przed narodzinami drugiego dziecka zaopatrzyłam się w wiele książeczek aktywizujących dla dwulatków. Po narodzinach trzeciej pociechy postawiłam na książki tematyczne. Pisałam już o wyklejankach o Polsce, a dziś opowiem o książkach religijnych. 

Wydawnictwo WAM wydrukowało serię zeszytów aktywizujących związanych z Biblią i Kościołem. Pojawiły się tematy ,,Wielcy ludzie Biblii", ,,Arka Noego", ,,Boże Narodzenie", ,,Msza Święta", ,,Chrzest święty" oraz ,,Wielkanoc". Posiadamy trzy ostatnie tytuły. W każdej części znajdziecie naklejki z zaznaczeniem, na której stronie należy je przykleić, zadania na spostrzegawczość, połącz kropki, kolorowanki i elementy do wycięcia oraz tekst z najważniejszymi informacjami do danego tematu. Tekst należy uzupełnić naklejkami, które nie zawsze w stu procentach odpowiadają słowu do przeczytania, co może utrudnić dzieciom kolejne odczytanie tekstu. 

W części ,,Msza Święta" zamieszczono zadanie, które polega na ułożeniu w odpowiedniej kolejności zdjęcia dziewczynki wykonującej znak krzyża. Uważam, że podpisy pod rysunkami są niedokładne, słowa ,,i Ducha Świętego" powinny być rozłożone na dwa rysunki, bez słowa Amen. Uczono mnie, że na ,,Amen" składa się ręce, a tutaj nie ma ilustracji, która przedstawia ten znak.

W części ,,Wielkanoc" krótko opisano świętowanie dnia Zmartwychwstania oraz ostatnie dni życia Jezusa: wjazd do Jerozolimy, ostatnią wieczerzę, skazanie na śmierć i zmartwychwstanie. Zdania są proste, nie ma ilustracji z drogi krzyżowej i śmierci Jezusa.

Największe nadzieje wiązałam z książką o chrzcie świętym, ponieważ chrzciliśmy naszą najmłodszą pociechę i chciałam przygotować na to starsze rodzeństwo. Ta książka stanowiła dla nas uzupełnienie katechez o tym sakramencie, które przeprowadziłam na podstawie programu Katechezy o Dobrym Pasterzu. W tej publikacji poznajemy rodzinę, która wybiera się na chrzest kuzyna; dzieci dowiadują się po co są potrzebni chrzestni, jakie są gesty chrzcielne oraz przedmioty, które są wykorzystywane podczas udzielania sakramentu chrztu świętego.

Może spodoba Ci się również

4 komentarze

  1. Dla jakiego wieku są dedykowane, bo chyba nie dla 2 latkow?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejne książki zapisane na liście: kupić. Kolejne z Twojego bloga. Dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram