Chełmżyńska krew

16:48

Chełmża to mała miejscowość w kujawsko-pomorskim. Na pierwszy rzut oka może się wydawać niepozorna, jednak tytułowa krew w żyłach mieszkańców płynie wzburzona. Główny bohater Czarek od razu wzbudza w czytelniku sympatię. Chłopak właśnie wyszedł z więzienia z mocnym postanowieniem poprawy. Niestety chełmżanie o nim nie zapomnieli, a i on ma dług wdzięczności, który postanawia spłacić. Nieoczekiwanie jego decyzja może zaważyć na losach kraju i kochających go kobiet. Pierwszą połowę książki czytałam z ciekawością, a od drugiej części już nie mogłam się oderwać. Akcja znacznie przyspieszyła, kiedy już wydaje się, że w końcu coś się wyjaśni sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, a charakter głównych bohaterów staje się coraz bardziej złożony. Czuć, że dla autora Macieja Bukowskiego istotnym bohaterem jest również Chełmża. Z taką pasją opisuje historię i miejsca tego miasta, że aż z ciekawości sprawdziłam w Internecie czy one rzeczywiście istnieją. Miasteczko włącza w obecne zawirowania na scenie politycznej, w których z łatwością rozpoznamy sprawy z pierwszych stron gazet. 

Powieść czyta się lekko, a znana mieszanka gangsterki, polityki i miłości nabiera tu nowego wyrazu, niestroniącego od duchowych rozterek człowieka. Dzięki temu ,,Chełmżyńska krew" wyróżnia się spośród innych książek tego gatunku.

Książka została wydana metodą self publishing; postanowiłam zakupić ją w przedsprzedaży i się nie zawiodłam. ,,Chełmżyńska krew" jest dostępna tylko na stronie autora www.maciejbukowski.com. Znajdziecie tam również darmowy fragment powieści.

Jestem ciekawa czy często kupujecie książki wprost od autorów, wyszukujecie perełki młodych niezależnych czy raczej polegacie na propozycjach dużych wydawnictw? Podzielcie się waszym doświadczeniem w komentarzach. 

Może spodoba Ci się również

1 komentarze

Facebook

Instagram