Zwycięstwa Różańcowe

16:30

 

Ewa Hanter na swojej drodze spotkała Anatola Kaszczuka, który opowiadał jej o zwycięstwach Różańcowych i przekazał swoją wiarę w potęgę tej modlitwy. On też jest wzorem dziadka z tej książki. Publikacja jest podziękowaniem autorki dla Matki Bożej za cuda, które się dokonały dzięki Jej wstawiennictwu. Zwycięstwa Różańcowe zostały napisane z myślą o dzieciach, ale i dorośli z nich skorzystają.

Autorka przedstawiła różaniec jako potężną broń, mogącą odmieniać losy świata. Jeden z głównych bohaterów, Rafał, bardzo chce mieć karabin tak jak jego koledzy. Kiedy otrzymuje ten wymarzony prezent, dowiaduje się, że Modlitwa Różańcowa ma większą moc. Do chłopca dołącza jego siostra i inne dzieci, które chętnie słuchają opowiadań dziadka. W książce znajdziemy informacje o tym, jak Matka Boża wysłuchała modlitw wielu ludzi na świecie i interweniowała w:

- bitwie pod Lepanto
- pertraktacjach z Turkami
- obronie Lwowa w 1675 roku
- bitwie pod Wiedniem
- objawieniach w Gietrzwałdzie
- cudzie nad Wisłą
- objawieniach w Fatimie
- Nieustającym Różańcu
- bezkrwawej rewolucji na Filipinach.

Przytoczone fakty uświadamiają jak wielką siłę ma modlitwa z wiarą i pokorą. Jest cenna tym bardziej, że w nowych książkach coraz trudniej znaleźć nawet wzmiankę o powszechnych modlitwach w danej intencji.


Jest to dobra lektura na październik, ale nie tylko. Wraz z dziećmi codziennie czytałam po jednym rozdziale. Będziemy wracać do niej przy okazji różnych świąt Maryjnych, które często były ustanawiane w podziękowaniu za Jej wstawiennictwo i ku Jej czci.
Pomyślałam, że warto by było spisywać osobiste, rodzinne owoce modlitwy Różańcowej i nie tylko. Można by stworzyć taką rodzinną kronikę wysłuchanych modlitw, aby nie uległy zapomnieniu i były wsparciem na trudniejsze czasy.

Ilustracje wykonali Jan Molga oraz Tadeusz Molga. 
Do książki dołączono audiobooka mp3. Czyta Maciej Rayzacher.
Książka została wydana przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko - Praskiej.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram