Promyki dobra

13:38

Pamiętam jak w dzieciństwie mama czytała ze mną Misia i Świerszczyk z charakterystycznymi stronami, które trzeba było rozciąć. Dzisiaj na rynku jest znacznie większy wybór czasopism dla dzieci, również religijnych. Postanowiłam się przyjrzeć dwóm tytułom Wydawnictwa Promyczek. Kilka lat temu kupiłam wydaną przez nich serię kilkuminutowych filmów animowanych o świętych, która dobrze się sprawdziła w pracy z przedszkolakami. Byłam więc ciekawa jak wyglądają ich gazety.

Mały Promyczek
Szczególnie zainteresował mnie ,,Mały promyczek" ponieważ jest przygotowany z myślą o przedszkolakach i odpowiada kategorii wiekowej moich dzieci. Rzeczywiście znalazłam w nim tematy, które pomagają w rozwoju dziecka w sferze ducha, zachowań społecznych, ćwiczeń motoryki małej. W każdym numerze znajdziemy rubrykę z wypisanymi ważnymi świętami w danym miesiącu, ciekawostkę na temat zwierząt, propozycję modlitwy np. w formie obrazkowej, fragment biblijny z wyszukiwanką obrazkową. W dziale 'Świat wokół mnie' dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania, a rodzice znajdą kilka podpowiedzi na co zwrócić uwagę w rozwoju swojej pociechy. Zamieszczono również prosty przepis na danie, które maluch jest w stanie wykonać samodzielnie. Na końcu znajdują się zadania do nauki języka angielskiego. Atrakcją dla dzieci jest tekturowa wkładka np. w numerze październikowym była to gra Grzybobranie, a miesiąc później pomoc do tworzenia sekwencji. Na tylnej stronie okładki możemy prześledzić z dzieckiem historyjkę obrazkową i razem przedyskutować jak ono zachowałoby się w danej sytuacji.
Ucieszyłam się, że do ,,Małego promyczka" rysuje m.in. Katarzyna Dąbrowska, ponieważ moje dzieci znają i lubią jej rysunki z książek.


Promyczek dobra
,,Promyczek dobra" jest przygotowany z myślą o dzieciach szkolnych, szczególnie przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Dlatego znajdziemy tu dział wyjaśniający czym są sakramenty oraz fragment z niedzielnej ewangelii wraz z zadaniami, które pomogą w utrwaleniu treści. Poza tym są jeszcze dwa opowiadania inspirujące do samodzielnego tworzenia i dział o udzielaniu pierwszej pomocy. Również w tym tytule jest podjęty temat  nauki jeżyka angielskiego. Na koniec dziecko znajdzie kilka zadań dla rozrywki np. wykreślankę, zadania na spostrzegawczość, co tu nie pasuje, labirynty itp. Na uwagę zasługuje dział ,,Bakałarz" wspierający poprawną pisownię i kaligrafię. Również do tego tytułu są dodawane gadżety np. linijka, plansza o różańcu z naklejkami.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram