O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów.

15:38

Filip to mały zajączek niepozorny, najsłabszy w rodzinie. Odrzucony przez rodzeństwo i kolegów zaprzyjaźnia się z młodą łabędzicą. Dzięki wspólnej zabawie zajączek rozwija ponadprzeciętne zdolności, jednak wciąż w siebie nie wierzy. Wszystko odmienia się po bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której Filip wykazuje się wielką odwagą. Jego rodzina zaczyna inaczej na niego patrzeć. 

Elżbieta Zubrzycka stworzyła bardzo ciepłą i mądrą książkę o tym, że przyczepienie komuś łatek jest krzywdzące, o tym jak odkryć prawdę o sobie, o pokorze, jak pokonać swoje lęki, o przyjaźni mimo różnic, jak okazywać innym szacunek i uwagę. Moje dzieci od razu polubiły głównych bohaterów, dawno nie czytaliśmy takiej pozytywnej historii. Od razu wypożyczyliśmy również kolejną część ,,Filip, Pusia i nowy Przyjaciel". W tym wydaniu do Filipa i Pusi dołącza pies Burek. Obie części są kopalnią przykładów i inspiracji do rozmów z dziećmi na temat poczucia wartości i współistnienia w społeczeństwie. Na zakończenie książki ,,Filip, Pusia i nowy Przyjaciel" umieszczono słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli z podpowiedziami jak przeprowadzić dobrą rozmowę z dzieckiem. 

W tej serii wydano również dwie inne opowieści, jeszcze ich nie czytaliśmy ale będziemy szukać w bibliotece. Książki były wydawane w następującej kolejności:
  • O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy.
  • Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!
  • Fili, Pusia i nowy Przyjaciel.
  • Filip, lis i magia słów.
Wszystkie książki zostały zilustrowane przez Klarę Wicenty, która stworzyła kolarze ze zdjęć i rysunków. 

Może spodoba Ci się również

1 komentarze

  1. dziękuję za propozycję!!! mój niespełna 6-letni synek i ja jesteśmy pod wrażeniem książeczki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy
    To bardzo mądra książeczka i bardzo wciągająca...synuś nie mógł się oderwać i już mi mówi, że czytamy ją od nowa ;)

    OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram