Idziemy za Tobą

20:37

W Adwencie 2018 roku przerabiałam z dziećmi Drzewo Jessego. Polegało to na tym, że codziennie czytaliśmy fragment Pisma Świętego, robiliśmy pracę plastyczną i dzieci naklejały naklejkę na drzewo. Taka forma bardzo nam odpowiadała. Po zakończeniu drzewa dzieci jęczały, kiedy znowu zrobimy coś takiego. Widząc ich entuzjazm zaczęłam szukać czegoś podobnego na Wielki Post. Natrafiłam na ,,Idziemy za Tobą przez Wielki Post i Zmartwychwstanie." Doroty Łaskot-Cichockiej (to ta pani, która współtworzyła ,,Kredkami do Nieba") i Marka Kity. Wcześniej wydali również pomoc na Adwent ,,Wszyscy na Ciebie czekamy", która podobno jest rewelacyjna, ale trudno dostępna. Dlatego też po doświadczeniu bezskutecznego zamawiania ,,Wszyscy na Ciebie czekamy" książkę ,,Idziemy za Tobą" zamówiłam już w grudniu; będzie niespodzianką dla dzieci na Wielki Post. Do książki dodano broszurę z wycinankami oraz plakat do uzupełniania. 
W uwagach dla rodziców możemy przeczytać:
Książka jest zaproszeniem do wędrówki przez Wielki Post. Składa się z rozważań przygotowanych na każdy z 40 wielkopostnych dni oraz na tydzień Wielkanocny.
Podzielone są one w następujący sposób:

  • od Środy Popielcowej do soboty - szykujemy się do podróży
  • I tydzień - rozpoznajemy znaki
  • II tydzień - poznajemy ludzi, którzy spotkali Jezusa
  • III tydzień - widzimy uzdrowienia
  • IV tydzień - słuchamy przypowieści
  • V tydzień - zbliżamy się do miasta
  • Wielki Tydzień w Jerozolimie
  • Oktawa Wielkiej Nocy
Pamiętajmy, że postu nie ma w niedziele! 
Każdy rozdział składa się ze wstępu, opowieści o drodze oraz krótkiego fragmentu z Pisma Świętego. Wszystko jest bardzo spójne, skłaniające do refleksji, z oszczędnymi i wymownymi ilustracjami. W rozdziale "Przygotowanie do drogi" zostały omówione znaki obecne w Wielkim Poście: popiół, kolor fioletowy, skrucha, zbliżanie się do Boga. 
Cieszę się, że autorzy nie zatrzymali się na Zmartwychwstaniu Jezusa, ale prowadzą nas dalej przez Oktawę Wielkiej Nocy. 

Nie znam drugiej takiej książki i myślę, że może pomóc całej rodzinie rzeczywiście, konkretnie skupić się na przeżywaniu tego najważniejszego dla chrześcijan święta.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram