Angielski z Mają

10:48

Seria Angielski z Mają została napisana i wydana przez Annę Szczypkę pasjonatkę języka angielskiego, której zależało na nauce swoich dzieci tego języka w ciekawy i efektywny sposób. 

Angielski z Mają to opowiadania o dziewczynce, która przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Odwiedza tam różne miejsca, dzięki czemu razem z nią możemy poznać angielskie słowa i zwroty. W części pierwszej zamieszczono trzy opowiadania:

- Maja w nowym domu

- Maja w restauracji

- Maja w Zoo.

Do polskiego tekstu wpleciono zdania w języku angielskim, co sprawia, że można je zrozumieć dzięki kontekstowi i łatwo zapamiętać. Na zakończenie każdego rozdziału zamieszczono tabelkę z użytym słownictwem, z tłumaczeniem na język polski. Również na ilustracjach zamieszczono nazwy przedmiotów. Rysunki i napisy są czytelne i przejrzyste. 

Pomocne są również nagrania ze słownictwem dostępne na stronie angielskizmaja.pl. Zostały stworzone z myślą o rodzicach, którzy nie czują się zbyt pewnie mówiąc po angielsku. Nagrania umożliwiają wyćwiczenie wymowy. Oczywiście można ich słuchać razem z dzieckiem i bawić się w odgadywanie, co to za słowo. 

Druga część przygód Mai zawiera już trudniejsze zdania i jest ich więcej niż w części pierwszej. Maja 2 zawiera opowiadania:

- W parku

- W samolocie

- U lekarza.

Poza czytaniem moje dzieci lubią zabawę w wyszukiwanie na ilustracjach rzeczy, które wymieniam po angielsku.

Obie książki są starannie wydane. Część 1 mamy w miękkiej okładce, bo takie było pierwsze wydanie. Teraz jest dostępna w twardej oprawie, tak jak część druga. Mnie się podobają obie wersje. Autorem ilustracji jest Daniel Włodarski. Duża czcionka zachęca starszaków do samodzielnego czytania. 

Do książek można również dokupić fiszki w formacie pdf. Moje czekają na wycięcie. Dam znać na instagramie makulka_dla_rodziny jak z nimi pracujemy. W książce ,,Włam się do mózgu" Radka Kotarskiego są różne propozycje nauki z fiszkami.

Zapraszam na mój instagram makulka_dla_rodziny gdzie pokazuję jeszcze więcej książek dla dzieci w języku angielskim.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram