Dzieci pytają o Aniołów i ich Wodza.

16:06

Przystępnie napisana, ale nie infantylna książka dla dzieci przybliżająca postaci aniołów ze świętym Michałem Archaniołem na czele. Autor, ks. Roman Polak CSMA posłużył się obrazem babci, emerytowanej katechetki i jej wnuków oraz ich kolegów do przybliżenia postaci aniołów. Dzieci zasypują babcię pytaniami, a ona bardzo konkretnie i obrazowo tłumaczy jak to się stało, że każdy z nas ma swojego anioła i do czego oni są nam potrzebni. W książce znajdziemy szesnaście rozdziałów, które można by podzielić na trzy kategorie:

- Skąd się wzięli aniołowie, co robią dobrzy, a co źli aniołowie? Autor odnosi się tutaj do Pisma Świętego. Cytuje fragmenty i podaje sigle biblijne. Przy okazji można poćwiczyć z dzieckiem korzystanie z sigli i wyszukiwanie fragmentów w Biblii.

- Ks. Marian Polak przybliża różne miejsca na świecie, w których wódz aniołów szczególnie zaznaczył swoją obecność. Wierni cześć świętemu Michałowi Archaniałowi we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Anglii, Meksyku oraz w Polsce.

- Zachęta do osobistej więzi z Aniołem Stróżem.

Dzieci odwiedzając babcię Anielę uczą się różnych form modlitwy oraz pieśni, których zapis nutowy został zamieszczony na końcu książki. W książce zamieszczono również ilustracje. W zamyśle autora mają to być kolorowanki, które pomogą dzieciom skupić się na treści, ale mnie podobają się takie jakie są i zostawiamy je w spokoju. W tekście wytłuszczono ważne teksty. Jest to książka szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. Przy niektórych opisach miałam wątpliwości czy je czytać i trochę uładziłam tekst, bo moje dzieci jeszcze nie znają niektórych grzechów, więc po co im podpowiadać. 

Książka jest konkretną pomocą w rozmowie na temat wiary i obcowania z prawdziwymi aniołami, nie lukrowanym folklorem (choć też bardzo go lubię, uważam jednak, że nie można się na nim zatrzymywać). Pobudza do refleksji nad wiarą, zachęca do modlitwy. Warto tę książkę czytać razem z dzieckiem i odnosić się do własnego życia osobistego i rodzinnego. I wspólnie wyszukiwać doświadczeń obecności Anioła Stróża.

Publikacja zawiera Imprimi Potest.

Autor ks. Marian Polak CSMA
Ilustracje Łucja Kłańska - Kanarek
Wydawnictwo Petrus

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram