Bóg rozmawia ze mną

19:46

 

Trzy małe, niepozorne książeczki. Z niewyszukaną grafiką. Tematyka jakich pełno na rynku książek dla dzieci . Dlaczego więc o nich piszę, co je wyróżnia?

Bohaterowie serii ,,Bóg rozmawia ze mną" patrzą na świat z Bożej perspektywy. Rady i pocieszenia szukają w Piśmie Świętym. Ania boi się cieni i szmerów podczas zasypiania; oprócz pomocy rodziców odwagę znajduje w Słowie Bożym. 

Kuba inaczej wyobrażał sobie dzień swoich urodzin. Stara się wyrażać wdzięczność za to co ma i wiarę w dobroć Boga. Jego wytrwałość zostaje nagrodzona.

Kasia właśnie się przeprowadziła i jest pełna obaw czy w nowym miejscu znajdzie przyjaciółkę. Jej dobroć, życzliwość i bezinteresowność zostają nagrodzone nową znajomością z dziewczynką z sąsiedztwa.

Dzieci w trudnych chwilach przypominają sobie Słowo Boże i wprowadzają je w życie. Na zakończenie każdej części zamieszczono:
- fragmenty z Pisma Świętego z siglami
- pytania do przemyślenia
- propozycje aktywności do wykonania

Cytaty biblijne napisano na podstawie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem. Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2011.

Autorzy Agnes i Salem de Bezenac

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram