Moc sakramentów. W poszukiwaniu skarbów wiary.

16:45

Barbara Garczyńska napisała trzecią książkę o życiu państwa Nutów. Po opowieści o Adwencie i Wielkim Poście przyszła pora na przybliżenie dzieciom sakramentów świętych w Kościele Katolickim. Małgosia i Paweł są już starsi. Dziewczynka przyjęła Pierwszą Komunię Świętą, a jej młodszy brat chce iść w jej ślady. Dzieci są bardzo dociekliwe. Chcą wiedzieć czym są sakramenty i przyglądają się jak dorośli je przeżywają. Właśnie dla rodzinki Nutów najważniejsze jest, aby nie tylko odhaczyć przyjęcie sakramentu, ale go przeżyć.

W książce oprócz opowiadań zawarto wstęp dla rodziców i osobno dla dzieci, słowniczek oraz specjalny rozdział z propozycją codziennego rachunku sumienia. Na zakończenie każdego rozdziału  możemy sprawdzić swoją wiedzą odpowiadając na pytania do tekstu.

Czytaliśmy tę książkę codziennie przy śniadaniu po jednym rozdziale. Najstarszy nie mógł się doczekać, więc przeczytał sam od razu całą książkę. Wspólne czytanie tej książki jest dobrym wstępem do rozmowy o sakramentach i tego jak chcemy w nich uczestniczyć, jakie miejsce mają zajmować w naszym życiu.

Książka zawiera Imprimi potest.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram