Dzieci bliżej Boga

17:59

Teksty Pisma Świętego często sprawiają trudność dorosłym, a co dopiero dzieciom. Dlatego warto sięgać po publikacje, które choć trochę pomogą małemu chrześcijaninowi.
Jestem wybredna jeśli chodzi o książki dla dzieci, a książki religijne w szczególności. Interpretacje Juliet David z ilustracjami Julie Clay przykuły moją uwagę swoją estetyką i prostotą.
Obie książki są tak skonstruowane aby dziecko mogło się skupić na każdym zdaniu. Z lewej strony znajduje się tylko czytelny tekst, a z prawej obrazująca go ilustracja. Takie rozwiązanie jest również ułatwieniem dla dzieci, które chcą już czytać samodzielnie. Przy każdej stronie można się zatrzymać i na jej podstawie poprowadzić modlitwę lub rozmowę z dzieckiem. 

,,Pan jest moim pasterzem" przybliża tekst Psamu 23, a ,,Ojcze nasz" modlitwę Pańską. Tekst został dostosowany do dzieci tak aby stał się dla nich zrozumiały i jednocześnie nie stracił sensu. Po rozpakowaniu paczki z książkami syn kazał sobie je na przemian czytać chyba z dziesięć razy. Książki mają twardą oprawę i wytrzymają codzienne czytanie. Na początku znajduje się specjalna strona na dedykację, więc można podarować te tytuły np. z okazji chrztu lub urodzin.
Książki recenzowane dzięki uprzejmości wydawnictwa Jedność.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram