Ścieżki Świętego Dominika

19:51

Zakon Braci Kaznodziejów inaczej nazywany dominikanami ma już 800 lat. Obecnie zakonnicy z tego zgromadzenia działają w 83 krajach, a z ich szeregów wyniesiono na ołtarze 317 świętych i błogosławionych. Wydawnictwo W drodze przybliża dzieciom postać założyciela i pierwsze lata działalności dominikanów w książce ,,Ścieżki Świętego Dominika". 

Dominik był skromnym wędrownym kaznodzieją, który szczególnie powierzał się Duchowi Świętemu i Matce Bożej. Uczył swoich braci, że chcąc dotrzeć ze słowem Bożym do najbiedniejszych, należy samemu wyzbyć się trosk o sprawy doczesne.
Książka Arlety Kolasińskiej z ilustracjami Marii Szulc jest skonstruowana w formie kolażu z rysunków, zdjęć i tekstu. Zarazem poważna i zabawna. Z jednej strony papier stylizowany na stary, z drugiej lekkie rysunki. Zamieszczone mapy i kalendarium ułatwia zrozumienie kontekstu historycznego postępowania świętego kaznodziei. Wszystko dobrze ze sobą współgra. Znajdziecie tu również zadania o różnym stopniu trudności, od kolorowanek po polecenia wymagające zagłębienia się w temat i wyszukania potrzebnych informacji. Autorka bardzo przystępnie opisała życiorys św. Dominika. Trudniejsze słowa zostały wyjaśnione w słowniczku na końcu książki.
Książka recenzowana dzięki uprzejmości wydawnictwa W drodze.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram