Książki o Świętym Mikołaju biskupie

20:16

Wcale nie tak łatwo kupić książki o świętym Mikołaju, który był biskupem a nie krasnalem z reniferami. W zwykłej księgarni lub markecie raczej ich nie uświadczycie. Nieco łatwiej znaleźć je w dużej księgarni internetowej lub księgarni katolickiej i sklepie z dewocjonaliami. Można też przejrzeć strony internetowe wydawców katolickich. Przedstawię wam dziś kilka naszych książek na ten temat. Z pewnością nie są to wszystkie propozycje, które ukazały się na rynku.

,,Święty Mikołaj" autorstwa Renaty Zając wydany przez WAM posiada chyba najwięcej przykładów dobrego serca Mikołaja, który od najmłodszych lat wykazywał się dużą wrażliwością na potrzeby innych ludzi. Narratorem jest mama współczesnych dzieci, które czekają na Mikołaja z reniferami. Tłumaczy im jaki był ten prawdziwy święty biskup i skąd się wzięli jego pomocnicy. Możemy się też dowiedzieć, że relikwie świętego Mikołaja znajdują się we Włoszech w mieście Bari, gdzie dwa razy w roku obchodzi się jego święto. Ilustracje wykonał Łukasz Zabdyr, ten sam pan, który rysuje do serii ,,Kocham czytać". Trochę przeszkadza mi ich styl.

O ,,Świętym Mikołaju z Miry" Elizy Piotrowskiej pisałam już wcześniej. Możecie zajrzeć do wpisu ,,O świętym Mikołaju, który nie chciał zostać celebrytą". Od tego czasu wydano ją również w formie audiobuka, ale nie miałam okazji go wysłuchać.

Bardzo ciepłą, świąteczną opowieść przeczytamy w ,,Świętym Mikołaju z Pięknej Doliny" Anny Matusiak, wydawnictwa eSPe. Piękna Dolina to mała miejscowość, w której mieszkańcy są bardzo ze sobą zżyci i czuli na potrzeby innych. Dwoje dzieci zauważa, że mieszkające niedaleko małżeństwo jest bardzo smutne, ponieważ nie mają dzieci. Postanawiają pomodlić się do św. Mikołaja o dziecko dla nich. Niezależnie od dzieci modli się o to również to małżeństwo. Podczas Pasterki dzieci zauważają, że młodzi przyszli wraz z dziewczyną, którą otrzymali w adopcji. Autorka zamiast życiorysu św. Mikołaja pokazuje jak on działa również dziś i przekonuje, że możemy go prosić o pomoc nie tylko dla siebie.

Jeśli szukacie czegoś bardziej aktywizującego, to wydawnictwo Święty Paweł wydało kolorowankę z naklejkami o ,,Świętym Mikołaju" z krótkim tekstem na każdej stronie, przybliżającym najbardziej spektakularne czyny świętego.
Tekst napisała Renata Bocian, ilustracje Joanna Ordon i Elżbieta Jarząbek.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram