Czytam globalnie o Bożym Narodzeniu.

06:54

W czytanie globalne bawię się z dzieckiem już prawie rok. Przez ten czas zauważyłam, że syn najlepiej reaguje na wyrazy określające bliskie mu rzeczy lub te, które właśnie poznał i bardzo go zaabsorbowały.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia dla malucha niosą ze sobą wiele emocji i nowych przedmiotów. Dlatego postanowiłam zrobić dla Syna książeczkę na ten temat, która będzie uwzględniała zasady czytania globalnego. Z lewej strony zamieściłam prosty obrazek, a po prawej wyraz związany ze świętami. Następnie pokolorowałam, złożyłam na pół i skleiłam.
Książkę możecie pobrać tutaj.
Wykorzystałam kolorowanki ze stron  biblioteka.natan.pl, kolorowankidladzeici.net, panorama24.co.uk, kolorowankimalowanki.pl, kolorujemy.pl, gopixpic.com.
Artykuły, które ukazały się na innych blogach w ramach ,,Przygody z książką" znajdziecie tutaj.

Może spodoba Ci się również

15 komentarze

 1. Fajny pomysł na książkę dla najmłodszych! Moi już trochę starsi, więcjuż za późno, ale pomysł świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna podstawa do rozmów tematycznych z najmłodszymi , myślę że takie symboliczne ilustracje świetnie działają na wyobraźnię i mogą inspirować (starsze dzieci lubiące rysować) Ciepło pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za cenną uwagę, nie patrzyłam na tę książeczkę jako na źródło inspiracji do rysowania. Jak przetrwa to za kilka lat stanie się podstawą do samodzielnej pracy syna.

   Usuń
 3. IDEALNE DLA MALUCHA, DLA TROCHĘ STARSZEGO MOŻNA ZAPROPONOWAĆ SAMODZIELNE POKOLOROWANIE OBRAZKÓW :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój jest jeszcze za mały więc sama się pobawiłam w kolorowanie :)

   Usuń
 4. Ja raczej skłaniam się u waldorfskiej teorii, że tak małym dzieciom czytanie i pisanie nie jest potrzebne, ale książeczk abardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uczę córkę czytać metodą sylabową. W związku z tym w zeszłym roku przed świętami powstała świąteczna książka o samogłoskach: http://ed.bexlab.pl/projekt-swieta-cwiczymy-samogloski/124/
  Córka była zachwycona bo to była pierwsza książka, którą potrafiła przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie :) Najważniejsze aby dziecko polubiło czytanie.

   Usuń
 6. Popieram czytanie globalne rękami i nogami. :) Świetna książeczka. Tego sposobu łączenia kartek jeszcze nie znałam. Muszę wypróbować. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do łączenia stron użyłam taśmy dwustronnie klejącej. Miłej zabawy.

   Usuń
 7. Świetny pomysł! Bardzo lubię takie handmadowe pomoce do nauki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Popieram pomysł DIY jako fanka tworzenia książek własnej roboty z moją córką :) Fajnie, że książeczka działa, a dziecko zainteresowane :)

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram