Opowieść o Bożym Narodzeniu

16:10

Książek dla dzieci przedstawiających narodzenie Jezusa jest naprawdę sporo. W tym roku też nie zabrakło nowości. Właśnie ukazała się ,,Opowieść o Bożym Narodzeniu" Stephanie Jeffs i Johna Haysem. Spośród innych książek o tej tematyce wyróżnia ją fakt, że autorzy oparli ją na podstawie fragmentów z ewangelii według św. Mateusza i św. Łukasza (Mt 1,18-25,2,1-13 oraz Łk 1,26-38,2,1-40). Tekst w prosty sposób przedstawia historię biblijną od zwiastowania Maryi do momentu wyruszenia Świętej Rodziny do Egiptu. Pobyt Maryi, Józefa i Jezusa w Betlejem jest rozłożony w czasie. Trzej mędrcy docierają do Jezusa kilka miesięcy po Jego narodzeniu.

Ilustracje dobrze oddają emocje, a jednocześnie bije od nich światło i są trochę tajemnicze. Gdzieniegdzie do głównego rysunku dodano małe ikonki z widoczną czerwoną obramówką, zupełnie niepotrzebnie.To udziwnienie tylko rozprasza, na szczęście nie ma tego wiele.

Jeśli szukacie pięknie ilustrowanej opowieści o Bożym Narodzeniu z tekstem zgodnym z Pismem Świętym to szczerzę polecam to wydanie.
Książka recenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram