Nieziemskie łamigłówki Biblijne

21:02

W ofercie wydawnictwa Jedność pojawiły się ciekawe łamigłówki biblijne w wersji dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Obie książki są bardzo starannie wydane, obszerne jak na zeszyt aktywności, bo mają ponad 100 stron oraz sporo naklejek. Nie liczyłam ich, ale mieszczą się na dwóch stronach A4. Każda część zawiera siedemnaście historii biblijnych, do których dołączono różne zadania dostosowane do wieku odbiorcy. Cytaty biblijne pochodzą z IV wydania Biblii Tysiąclecia, wydawnictwa Pallotinum. 

Nieziemskie łamigłówki Biblijne 3+
Każdy nowy temat rozpoczyna się od ilustracji i krótkiej parafrazy tekstu biblijnego. Zamieszczono również sigle biblijne, więc łatwo można odszukać dany fragment w Piśmie Świętym. Następnie dziecko ma przed sobą zadania nawiązujące do przeczytanej treści np. :
- dopasuj cień
- policz i zapisz ile jest obiektów na obrazku
- pokoloruj werset biblijny
- wykonaj działanie
- co nie pasuje
- znajdź różnice
- wykreślanka
- znajdź parę
- znajdź rzeczy na ilustracji
- labirynty
- połącz kropki
- różnicowanie wielkości
- uzupełnij obrazek naklejkami
- koloruj wg kodu

Jak widzicie są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu nie znudzą dziecka. Ilustracje są stonowane, kolorowe ale nie pstrokate.


Nieziemskie łamigłówki Biblijne 7+
Część dla dzieci starszych ma subtelniejsze ilustracje. Parafraza tekstu biblijnego jest już bardziej rozbudowana. Na jej podstawie dziecko może odpowiedzieć na zagadki lub rozwiązać krzyżówkę. Takie zadania są świetnym sprawdzeniem czy przeczytany tekst został zrozumiany. Ponadto są zadania na:
- kreatywne rysowanie
- liczenie
- łączenie kropek
- labirynty
- kolorowanie wersetów biblijnych
- łamanie szyfrów
- dopasowanie słów lub obrazów 
- naklejanie 
- wykreślanie
- sudoku
- puzzle
- znajdź różnice.

W obu książkach zamieszczono odpowiedzi do zadań, więc dziecko samo może sprawdzić czy dobrze je wykonało. Zadania można wykonywać na różne sposoby np. wybierając je zgodnie z rokiem liturgicznym, niedzielnymi czytaniami  lub po prostu robiąc po kolei, strona po stronie.

Uważam, że takie zeszyty aktywności stanowią dobrą alternatywę dla ćwiczeniówek z księżniczkami, potworami lub autami. Wydano je w przyjemnej szacie graficznej, bez zbędnych udziwnień, zadania są przejrzyste na białym tle i przyjemnym papierze. 

Obie książki można kupić np. na stronie wydawnictwa Jedność (link).

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram