Sikorka i jej przyjaciele

21:43

Od kilku miesięcy książki o ptakach są u nas w ciągłym użyciu. Obserwacja ptaków jest jedną z najbardziej dostępnych metod poznawania przyrody. Pisałam już kiedyś o książce pomagającej rozpoznawać ptaki po wyglądzie. Jeśli szukacie czegoś do poczytania w domu przed wyprawą na łono przyrody, to polecam ,,Sikorka i jej przyjaciele" z serii Przyroda to przygoda wydawnictwa Jedność. Pierwszy raz mieliśmy z nią styczność dzięki bibliotece. Przedłużaliśmy wypożyczenie do oporu, aż trzeba było ją oddać. Cieszę się, że teraz mamy swój egzemplarz ponieważ możemy do niej wracać kiedy chcemy. 

Rodzeństwo Leon i Paulina wraz z rodzicami lubią obserwować ptaki i często pytają rodziców o upodobania napotkanych okazów. Wraz z bohaterami książki dzieci dowiadują się co jedzą ptaki, jak dobierają się w pary, jak budują gniazda, jak opiekują się młodymi, które odlatują na zimę, jak pomóc tym, które zostają, co to są gniazdowniki i zagniazdowniki. Ilustracje są pogodne i dobrze odzwierciedlają prawdziwy wygląda ptaków. Na marginesach znajdują się dodatkowe ciekawostki.

Do książki dołączono płytę CD, na której oprócz informacji o ptakach usłyszymy ich odgłosy. Na koniec każdego rozdziału możemy sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na zadane pytanie.

U nas dzieci bardzo chętnie jednocześnie słuchają płyty i oglądają ilustracje w książce. W tej serii ukazały się jeszcze ,,Biedronka i inni mieszkańcy łąki" oraz ,,Pszczoły i ich niezwykły świat".

Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa Jedność.

Zapraszam na mój instagram makulka_dla_rodziny gdzie zamieszczam zdjęcia z naszych obserwacji przyrodniczych i zdradzam co aktualnie czytamy.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram