Mój Tata jest super!

08:39

Ilustracje Sarah Vonthorn - Laver są trochę przyciemnione, a podkreślanie cieni dodatkową kreską, która wygląda jakby była zrobiona długopisem daje trochę niechlujny wygląd. Za to treść jest bardzo pozytywna i warto do niej zajrzeć.
Mały piesek opowiada o swoim super tacie. Dlaczego jego tata jest super? Czy ma ciekawą pracę przynoszącą miliony? Ratuje ludzi z narażeniem życia? Jest piękny i sławny? Nie. Super tata po prostu poświęca czas swojemu synowi. Autor (jego nazwisko nie jest podane) w prostych i krótkich słowach wymienia czynności, które robi tata z synem i które z pewnością ucieszą nie jedno dziecko. Super tata budzi syna ciepłym uściskiem, razem robią śniadanie, uprawiają ogródek, bawią się w piratów, budują domek na drzewie, idą do parku doskonalić jazdę na rowerze, czytają bajki itp.

Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Ponieważ chcę podkreślać dobre strony w ojcu mojego dziecka i wspierać jego pozytywny wizerunek. Chcę aby mój syn wiedział, że ma wspaniałego tatę. Oczywiście sama książka nie wystarczy, ale jest dobrym punktem odniesienia do docenienia tych drobnych, codziennych rzeczy. A jeśli ich brakuje może stać się podpowiedzią, jak owocnie spędzać czas z dzieckiem. 

Może spodoba Ci się również

1 komentarze

Facebook

Instagram