Przygody Meli.

21:31

Mela to kilkulatka, którą opiekuje się babcia. Bohaterka miewa przygody podobne do tych przeżywanych przez większość dzieci, jak nauka jazdy na rowerze lub pierwsze samodzielne wyjście do sklepu.
Babcia daje Meli ważne zadanie: ma iść do sklepu zakupić jedną rzecz. Zapomina jednak co miała kupić i dźwiga worek ziemniaków. Nie chce się przyznać, że zapominała co miała kupić i kłamie babci, zwalając całą winę na sprzedawczynie. Wszystko szybko wychodzi na jaw. Mela przeprasza babcię i otrzymuje drugą szansę; tym razem idzie do cukierni. Niestety po drodze gubi portfel. Wszystko kończy się dobrze, a Mela ma za sobą ważne doświadczenia.

Trochę zabawniejsza jest część opowiadająca o ważnej lekcji jazdy na rowerze, jaką Mela otrzymała od instruktora jazdy samochodem. Mela jedzie wraz z babcią na wycieczkę rowerową. W drodze wjeżdża w słup i wspomnianego instruktora jazdy, pomimo, że bardzo się stara go ominąć. Po kilku wskazówkach specjalisty i ćwiczeniach pod jego okiem Mela dochodzi do wprawy i świetnie sobie radzi z trudnościami podczas jazdy.

Eva Eriksson napisała proste opowiadania pomagające przeżyć maluchom ważne dla nich sprawy. Rysunki autorki są delikatne i pogodne.

Może spodoba Ci się również

1 komentarze

Facebook

Instagram