W drodze do szkoły. USA i Indie.

16:49

Wydawnictwo Święty Wojciech wydało ciekawą serię ,,W drodze do szkoły" przedstawiającą dzieciom kulturę innych krajów. Bohaterem każdej serii jest dziecko, które wyrusza rano do szkoły, a po drodze mija miejsca i ludzi, którzy przedstawiają czytelnikowi zwyczaje, zabytki i religie obecne w danym państwie. Na końcu każdej części znajduje się mapa świata z zaznaczonym krajem, o którym właśnie przeczytaliśmy oraz informacje odnośnie stolicy, obowiązującego języka, waluty oraz notka charakteryzująca daną społeczność. Autorem serii jest Anna Obiols, a ilustracje wykonał Joan Subirama.

Stany Zjednoczone
Naszym przewodnikiem po USA jest młody Irlandczyk Patryk, fan NBA i komiksów o superbohaterach. Po zjedzeniu tosta z dżemem wybiega z domu wraz ze swoją deskorolką i stara się zdążyć na szkolny autobus. Po drodze mija ekipę filmową, kościół protestancki i szklane wieżowce. Po lekcjach gra w mecz bejsbole. Jako dwa najważniejsze święta Ameryki przedstawiono Halloween i Święto dziękczynienia. 

Indie
Ta część chyba bardziej zainteresowała moje dzieci, może dlatego, że życie w Indiach jest dla nas bardziej odległe. Ramdżed ma siedem lat i szczęście, że w ogóle może się uczyć, bo nie wszyscy rówieśnicy z kraju w którym mieszka mają taką możliwość. Wraz ze swoją małpką Gigi wcześnie rano wyrusza do szkoły na pieszo. Gigi ucieka swojemu opiekunowi, który goni ją przez miasto. Na swojej drodze mija targ, farbiarnię, słonia, święte krowy, hinduską świątynię, zaklinacza węży i riksze. Zabieg z uciekającą małpką sprawił, że akcja toczy się szybko i bardziej przykuwa uwagę.

Z pewnością zajrzymy również do kolejnych części. W zapowiedzi pojawiła się część o Japonii i Senegalu.

 Książki recenzowane dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram