Przygody Piotrka i Uli czyli jak przygotować się do I Komunii Świętej.

16:23

Ta książka często jest obecna w polecajkach. Postanowiłam napisać o niej coś więcej. Piotrek i Ula to bliźnięta, które wyraziły chęć przygotowania się i przystąpienia do I Komunii Świętej. Książka składa się z szesnastu rozdziałów poruszających tematy, które trzeba znać przed przyjęciem tego sakramentu. Zaczyna się wstrząsającym opowiadaniem o śmierci ich młodszego brata. Przykre doświadczenie daje okazję do wyjaśnienia sensu życia i śmierci w perspektywie wieczności. Niedługo potem na świat przychodzi ich kolejny brat. Dzieci są świadkami chrztu oraz poznają jego sens. Rodzeństwo pobiera indywidualne nauki u księdza proboszcza ponieważ jest młodsze i przyjmuje tzw. wczesną Komunię. Ksiądz wyjaśnia czym są przykazania miłości bliźniego, sakramenty i warunki dobrej spowiedzi świętej. Przedostatni rozdział został poświęcony świętemu Tarsycjuszowi. Moje dzieci wcześniej nie znały tego świętego. Opis jego męczeńskiej śmierci zrobił na nich ogromne wrażenie.

To co mi się nie podoba to fakt, że ksiądz proboszcz pali fajkę i pyka dymki w obecności dzieci.
Książka została przetłumaczona przez ks. Stanisława Klimczewskiego MIC na podstawie opowiadań Eriki Gosker z 1963 roku za zezwoleniem władzy duchownej. Realia, w których żyją główni bohaterowie trochę różnią się od dzisiejszych, ale nie są sprzeczne z nauką Kościoła.

Publikację wydało Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu.

Wiecej wpisów o książkach pomocnych w przygotowaniu do I Komunii Świętej znajdziecie tutaj oraz na moim instagramie @makulka_dla_rodziny.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram