Wieczerza z Panem Jezusem

18:11

W tym roku oficjalnie rozpoczynamy z najstarszym dzieckiem przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Pokuty. Tak naprawdę szykujemy się do tego od kilku lat. Uważam, że przygotowanie do sakramentów odbywa się przede wszystkim w rodzinie.


Skoro to czytasz, to pewnie nie raz słyszałaś, że najważniejszą książką jaką czyta twoje dziecko jest twoje życie, twój przykład i codzienne wybory jakich dokonujesz. Warto zadać sobie pytanie, na którym miejscu w twoim życiu i życiu twojej rodziny jest Bóg.

W ankiecie na stories, na moim instagramie @makulka_dla_rodziny, większość wyraziła chęć zapoznania się z książkami, które mogą pomóc w przygotowaniu dziecka do tych sakramentów. Będę o nich pisała z perspektywy rodzica i przygotowań w domu. Nie wiem czy to ma dla ciebie znaczenie, ale jestem też teologiem. Kilka lat pracowałam jako katechetka, ale nie prowadziłam tzw. klas komunijnych.

W wyróżnionych relacjach pojawił się folder I Komunia Święta, w którym zamieściłam krótkie informacje o książkach opisanych już wcześniej na moim blogu. Wkrótce zamieszczę wpisy o książkach dla dzieci. Pojawi się też kilka pomocy dla rodziców. Jestem otwarta na wasze propozycje.

O książkach przygotowujących do Pierwszej Komunii Świętej pisałam również we wpisach:
Oto wielka Tajemnica

Kredkami do Nieba

Puk, Puk! Czy to mój Bóg?

Moc sakramentów

Marcelino Chleb i Wino.

Wieczerza z Panem Jezusem. 
O tym, co najważniejsze we Mszy Świętej.

Piotr Krzyżewski stworzył książeczkę, która w przystępny sposób, z wieloma grafikami tłumaczy skąd wzięła się Msza Święta. Autor zaczyna wyjaśnienia od Paschy i wyjścia z Egiptu. Przybliża kulturę żydowską tak, aby można było zrozumieć dlaczego w ogóle Jezus świętował i czym różniła się ostatnia wieczerza od innych posiłków. Uświadamia, że na Mszy Świętej bierzemy udział w ostatniej wieczerzy i przyjmując komunię świętą przyjmujemy Ciało Jezusa, Baranka Bożego.

,,Pan Jezus został zabity, czyli złożył ofiarę ze swojego życia na krzyżu, by Jego Krew i Ciało (przyjmowane w Komunii) umożliwiły nam drogę do Ziemi Obiecanej, czyli Nieba, do szczęścia, do radości mieszkania już na zawsze z Bogiem w Niebie."

Dzieci, nawet te małe lubią wiedzieć dlaczego coś się dzieje, skąd to się wzięło, gdzie żył Jezus, po co w ogóle ta Msza. W tej małej książce znajdziemy również mapy, linie czasu, wykresy i sigle z zachętą do zajrzenia do Pisma Świętego. Warto ją czytać szczególnie w Wielkim Tygodniu.

Wiem, że kiedyś ta książka była wydana również z płytą DVD, ale mnie udało się kupić tylko wydanie bez płyty.

Książa posiada Nihil Obstat i Imprimatur.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram