Ogród dla mamy.

18:09

W jednej z gazet przeczytałam o ciekawym pomyśle prezentu na Dzień Matki. Pewnie dla wielu z Was to nic nowego, ale dla mnie to było odkrycie, więc się z Wami dzielę.
Otrzymałam Mały Przewodnik Katolicki, do którego były dołączone nasiona. Widziałam już gazety z takim gadżetem, ale tutaj autorzy podsuwają dziecku ciekawy pomysł. Proponują aby samodzielnie zasadziło ogród, a plony dało mamie w prezencie. Co prawda trudno to będzie ukryć przed rodzicem, ale sam fakt że dziecko sadzi i pielęgnuje roślinę z myślą o podarowaniu jej ukochanej osobie jest bardzo wychowawczy. Uczy samodyscypliny, odpowiedzialności i wrażliwości na przyrodę. Taki mały ogródek można zrobić nawet na balkonie. Wysadzić kwiaty lub rzodkiewkę, a w Dzień Matki przygotować na śniadanie kanapki z własnoręcznie wyhodowanym warzywem.

Już wcześniej miałam w planach włączenie dziecka w prace w ogrodzie; teraz nabiera to dla mnie jeszcze większego sensu. Takie skarby można podarować nie tylko mamie. Akurat połowa naszej rodziny obchodzi urodziny w okresie letnim, więc pewnie nie raz wykorzystamy ten pomysł.
W Małym Przewodniku znajdziecie również karty do gry ,,Wojownicy Boga", bajkę ,,Słonecznik Belli Rudej Kitki", opowiadanie wyjaśniające idiom - rozsiewać kąkol, oraz ciekawostki, konkurs i łamigłówki.

PS. Wraz z moją mamą posadziłam kwiaty na mój ślub. Ten pomysł dał nam dużo satysfakcji i pozwolił zaoszczędzić. Dodatkowo w dzień strojenia kościoła otrzymałam od sąsiadki, która wiedziała o naszym projekcie, bukiet takich samych kwiatów. 

Może spodoba Ci się również

2 komentarze

Facebook

Instagram