Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim

14:19

W tym roku przypada setna rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego, autora wielu wspaniałych wierszy znanych nie tylko osobom wierzącym. Z tej okazji wydano ,,Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim".

Autor w bardzo ciepły i mądry sposób przybliża znaczenie świąt kościelnych, państwowych, pór roku i rocznic, uwrażliwiając dzieci i dorosłych na to co najważniejsze, posługując się prostymi przykładami uczy dobroci. Swoimi często dowcipnymi wskazówkami pomaga dopiąć przygotowania do świąt na ostatni guzik. Książkę można czytać na wyrywki w zależności od przeżywanych uroczystości lub jednym tchem. Co wieczór czytałam kilka rozdziałów co stanowiło dla mnie miłe wytchnienie na koniec dnia. Pozwoliło zastanowić się na tym co ważne i nabrać powietrza na następny dzień.
Publikacja zawiera aż 120 tekstów, w tym 51 dotąd nie publikowanych. Poszczególne miesiące tworzą rozdziały, przejrzysty układ sprawia, że możemy łatwo odnaleźć interesujące nas święto. Utwory lekko i zabawnie zilustrowała Elżbieta Kidacka. Solidny papier i twarda oprawa z pewnością wytrzymają wielokrotne czytanie. Jak na takie porządne wydanie cena jest bardzo przystępna. Stanowi dobry pomysł na prezent np. z okazji zbliżających się Pierwszych Komunii Świętych. Książka zawiera Nihil Obstat i Imprimatur.

Książka recenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech. 

Może spodoba Ci się również

1 komentarze

  1. Bardzo ładna szata graficzna, dopełniona wartościową treścią. Podoba mi się i na pewno ją przejrzę, z czystej ciekawości :)

    OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram