Moja pierwsza książka o kolorach

20:54

Eric Carle jest znany głównie z książki pt. ,,Bardzo głodna gąsienica". Mnie i mojemu dziecku spodobała się również ,,Moja pierwsza książka o kolorach", którą już kilka razy wypożyczaliśmy z biblioteki. 
To chyba jedna z najbardziej estetycznych i artystycznych książek na ten temat dla maluchów. Autor tworzy ilustracje rzadko spotykaną techniką polegającą na wycinaniu i naklejaniu kolorowych kawałków papieru; formuje w ten sposób pożądane kształty, które stają się małymi dziełami sztuki. Eric Carle nawet gdy przedstawia jeden kolor, pokazuje jego głębię, nie ogranicza się do maźnięcia jednobarwnej plamy.

Książka w inteligentny sposób oswaja dzieci z kolorami; ich zadaniem jest dopasować podpisy i kolory do ilustracji. Kartonowe kartki są przecięte na pół, z lewej strony widnieje duży czytelny napis z nazwą koloru, po prawej widzimy prostokąt przedstawiający dany kolor, w dolnej części należy odnaleźć rysunek z przedmiotem w  opisywanym wyżej kolorze.
Uważam, że ta książka może również zasilić biblioteczkę do czytania globalnego. Gdy mieliśmy ją po raz pierwszy w ręku zakrywałam jej dolną część w szybkim tempie pokazując tylko górny napis i prostokąt z kolorem. Teraz syn już sam ją przegląda i odszukuje właściwe ilustracje. ,,Moja pierwsza książka o kolorach" gwarantuje naukę poprzez dobrą zabawę i obcowanie z pięknymi barwami.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram