3 podcasty o tym jak zachęcić dzieci do czytania i samemu czytać więcej

21:23

pixabay.com
Lubię podcasty za to, że można ich słuchać przy okazji wykonywania mało lubianych zadań. W internecie jest coraz więcej ciekawych podcastów dla rodziców. Na kilku z nich pojawiły się audycje o tym, dlaczego warto czytać dzieciom i jak zachęcić je do czytania.

1. Tylko dla mam
Anna Jankowska, pedagog i autorka książek pisze bloga i nagrywa podcast ,,Tylko dla mam". Gdyby ktoś jeszcze nie był przekonany, dlaczego warto czytać dziecku może o tym posłuchać w odcinku ,,Jaki wpływ na rozwój dziecka ma wspólne czytanie?" Znalazłam tam również odpowiedź na to, komu nie są potrzebne ilustracje w książce.

2. Godmother
Po wysłuchaniu ,,Tylko dla mam" już wiemy, że warto czytać dzieciom - ale jak zachęcić dziecko do czytania? Jak to zrobić podpowiada Angelika M. Talaga, neuroedukator, przedsiębiorca i szkoleniowiec. Nagrała podcast o tym ,,Jak zachęcić dziecko do czytania. 5 strategii." Kobieta nie owija w bawełnę, po wysłuchaniu jej słów nie będziesz już mieć wymówek, że nie czytasz bo nie masz czasu lub pieniędzy. Myślę, że jej porady przydadzą się szczególnie rodzicom dzieci, które już same potrafią czytać ale nie pałają miłością do książek. Podpisuję się szczególnie pod zachętą do odwiedzania bibliotek. U nas dzieci same pytają kiedy pójdziemy do biblioteki. 

3. Więcej niż edukacja
To mój ulubiony podcast, polecałam go już kiedyś na Facebooku. Prowadzą go Anna Marszałek i Agnieszka Pleti, siostry i mamy edukujące w domu. W odcinku ,,O czytaniu na głos dzieciom i herbatce poetyckiej z Magdą Czabańską" gość dzieli się swoją pasją do czytania i tym, jak zaraża nią dzieci. Dla mnie to bardzo inspirujący podcast. Uważam, że bardzo dopełnia to o czym można usłyszeć w Godmother na temat tworzenia rytuałów i pozytywnych skojarzeń z czytaniem.

To moje propozycje, jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe podcasty na temat czytania podzielcie się linkiem w komentarzach. Miłego słuchania.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram