Marcelino Chleb i Wino

16:14

Pewnego dnia hiszpańscy zakonnicy u progu swojego klasztoru odnajdują podrzucone niemowlę. Chłopca, któremu nadają imię Marcelino. Początkowo starają się odnaleźć jego rodziców jednak to się nie udaje i chłopiec oficjalnie zostaje pod ich opieką. Mnisi opiekują się nim jak potrafią. Starają się przekazać wiarę w Chrystusa. Często zapominają, że dzieci widzą świat inaczej niż dorośli. Bardziej dosłownie i czysto. Marcelino czasami chce wprowadzać Boży porządek po swojemu i wychodzą z tego nieporozumienia. Innym razem celowo psoci, kłamie i utrudnia mnichom życie. Opiekunowie nie zawsze wykazują się empatią. Jego zachowanie zmienia się, kiedy odkrywa na strychu krzyż z figurą Chrystusa. Odtąd to sam Jezus udziela mu nauk. 

Moja książka zawiera drugą część opowieści o chłopcu Wielka podróż Marcelina, które mnie chyba bardziej się podoba. Chłopiec opowiada swojemu Aniołowi o psotach, które wyrządzał i odnajduje w Niebie swoją mamę. Część druga jest dopowiedzeniem części 1. 

Książkę zamówiłam przez Internet i otrzymałam trochę inną okładkę, niż się spodziewałam, dedykowaną dzieciom pierwszokomunijnym, ale za to dołączono do niej film DVD w reżyserii Luigiego Comenciniego. Publikacja zawiera również piękne ilustracje Rafała Czwichockiego, inspirowane pracami Carmen Segoria. Myślę, że można ją czytać razem z dzieckiem jeszcze przed Pierwszą Komunią Świętą. Dzieci rozumieją więcej niż nam się wydaje. U nas było trochę rozmów na jej podstawie, które wyniknęły z pytań dzieci.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram