Pudełko po butach

09:25

Francine Rivers to bardzo znana i nagradzana autorka powieści opartych na wartościach chrześcijańskich. ,,Pudełko po butach" to krótka opowieść dla całej rodziny."

Do państwa Holmsów wprowadza się sześcioletni chłopiec o imieniu Timmy, który wszędzie zabiera ze sobą tajemnicze pudełko po butach. Wiele osób pytało go co tam przechowuje, a on miał zawsze tylko jedną odpowiedź ,,różne rzeczy". Wraz z rozwojem fabuły dowiadujemy się, że tata Timmiego jest w więzieniu, a mama całymi dniami pracuje i choć oboje bardzo kochają chłopca, nie mogą się nim zająć. Chłopiec rozstaje się ze swoim pudełkiem dopiero podczas jasełkowego przedstawienia. Jako król odwiedzający nowonarodzonego Jezusa podarowuje Mu swój osobisty skarb.  Autorka zdradza co było w pudełku kiedy otwiera je Jezus w otoczeniu zachwyconej rzeszy aniołów.

Wydawnictwo Bogulandia zaprosiło do współpracy Tatiane Galistyne, zwyciężczynie szóstej edycji ,,Mam talent", która opatrzyła tekst zdjęciami swoich prac malowanych piaskiem. Trochę szkoda, że nie utrzymano oryginalnej kolorystyki zbliżonej do sepii, nadałoby to książce jeszcze więcej ciepła. Pierwsza część książki zawiera opowiadanie ,,Pudełko po butach", w drugiej części możemy przeczytać ewangelię o narodzeniu Jezusa przełożoną na zrozumiały i trochę uwspółcześniony język.
Książka recenzowana dzięki uprzejmości wydawnictwa Bogulandia.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram