Książki dla niemowlaka.

15:13

Było dla mnie jasne, że będę zaznajamiać syna z książkami od pierwszych tygodni jego życia. Jednak jak dobrać odpowiednie tytuły do rozwoju dziecka?

W ostatnich latach pojawiła się kartonowa seria ,,Oczami Maluszka" z kontrastowymi obrazkami. Niemowlę na początku swojego życia widzi tylko kontrastowe barwy, jak np. czerń i biel. Kiedy syn nie potrafił jej jeszcze utrzymać trzymaliśmy ją nad nim, a on z przejęciem się w nią wpatrywał. Minusem tej książki jest zbyt wygórowana cena jak na taką publikacje. 

Tak zwane książeczki do kąpieli są chyba znane i powszechnie dostępne. Choć u nas przy kąpieli się nie sprawdziły to do oglądania i zabawy były w sam raz. Niektóre z nich dodatkowo grzechoczą lub piszczą. Biała książeczka z królikiem, dodatkowo ma napisy, które mogą zostać wykorzystane do nauki czytania globalnego.

Propozycja trzecia to ,,Moja rodzina" książka materiałowa z lubianą przez dzieci, szeleszczącą pierwszą stroną. Posiada duże i kolorowe ilustracje, jest przyjazna w dotyku, ma puchate strony. Dla dziecka pojawia się pierwszy, rymowany wierszyk. Nie ma obawy, że dziecko rozmoczy stronę i ją połknie, a w razie potrzeby można ją wyprać. Posiada atest bezpieczeństwa. 
Za możliwość zapoznania się z książką ,,Moja rodzina" dziękuję wydawnictwu Święty Wojciech.

Może spodoba Ci się również

6 komentarze

 1. Mój roczniak bardzo lubił kontrastowe książeczki,ale cena powalała. Zrobiłam sama. Wystarczy kawałek kartki i czarny flamaster :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł. Niedawno widziałam podobne książki konkurencyjnego wydawnictwa w niższej cenie. W internecie krąży też darmowa grafika, z której można zrobić taką książkę.

   Usuń
 2. o tych materiałowych książkach nie słyszałam jeszcze, także dzięki za newsa ! :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. witam gdzie mozna zakupic takie ksiezeczki ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę z materiału Moja rodzina i Oczami maluszka można kupić na bonito.pl Arkę Noego zakupiłam w stacjonarnej księgarni religijnej, a pozostałe do kąpieli w markecie.

   Usuń

Facebook

Instagram