Książki o Maksie.

07:12

Barbro Lindgren i Eva Eriksson stworzyły serię o Maksie i otaczających go przedmiotach na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Kilka lat temu książeczki ukazały się również w Polsce.
Zauważyłam, że zostały wydane na dwa sposoby. Jako książeczka kartonowa oraz książka w twardej oprawie z cienkimi, lekko połyskującymi kartkami. W pierwszej wersji tekst znajduje się pod ilustracją, w drugiej na osobnej kartce po lewej stronie. Posiadamy dwa tytuły z dziesięciu dostępnych. Kupiłam te książki głównie ze względu na proste, krótkie zdania z nadzieją, że pomogą w nauce czytania.

Auto Maksa
Maks bawi się swoim czerwonym autem, po chwili przychodzi Lisa i też chce się bawić. Jak można się domyśleć chłopiec nie chce się podzielić swoim skarbem. Dzieci zaczynają się bić o zabawkę. Przychodzi Mama, daje drugie auto Lisie i oboje grzecznie się bawią. Przyznam, że zakończenie mnie zaskoczyło. A co jeśli mama nie ma drugiego auta? Uważam, że bardziej pedagogicznie byłoby pokazać, że zabawką można się podzielić.

Miska Maksa
Maks kąpie się w misce, wrzuca do niej różne przedmioty piłkę, auto, pluszowego misia, ciastko. Na koniec chce wykąpać psa, ale ten boi się wody. Maks jednak nie daje za wygraną, łapie psa i wszyscy wpadają do miski.

Syn uwielbia obie części, kiedy je otrzymał prosił o czytanie na zmianę raz jedną, raz drugą i tak kilkanaście razy dziennie. Uprzedziłam nawet męża aby się nie zdziwił jeśli będę mówiła przez sen Maks ma auto. Pomimo, że kartki nie są tekturowe i wiele już przeszły, nadal są całe. Książki o Maksie z pewnością spodobają się dzieciom od pierwszego roku życia, gdyż poruszają bliskie im tematy.
Artykuły, które ukazały się na innych blogach w ramach ,,Przygody z książką" znajdziecie tutaj.

Może spodoba Ci się również

1 komentarze

  1. Pamiętam, miałyśmy epizod z Maksem ;-)
    Dobry pomysł na serię "z życia".
    Dzięki za przygody z książką :)

    OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram