Książki dźwiękonaśladowcze

16:03

Naszą pierwszą książką dźwiękonaśladowczą była ,,Księga dźwięków", o której pisałam już tutaj. Niedawno wypożyczyliśmy z biblioteki kolejne tytuły tego typu.
Pierwsza z nich autorstwa Agaty Półtorak ,,Bee, mee i kukuryku!" ma bardzo ciekawą grafikę. Ilustracje sprawiają wrażenie powycinanych z tkanin. Wymieniono tutaj odgłosy zwierząt żyjących na wsi. Starsze rodzeństwo może odczytywać nazwy zwierząt, roślin i sprzętów. Na końcu książki zamieszczono wskazówki dla rodziców dotyczące rozwoju mowy dziecka i propozycje zabaw. Autorka poleca tę książkę dla dzieci od dziesiątego miesiąca życia.
Nasze drugie odkrycie to ,,Kto robi hu-hu?" z wierszami Zbigniewa Dmitroca. Książka jest kartonowa, a w miejscu oka zwierzęcia umieszczono kolorową dziurę, która zmniejsza się wraz ze zbliżaniem się do końca. Z lewej strony możemy przeczytać zabawny wierszyk, a z prawej zobaczyć ilustracje przedstawiające zwierzęta i ich charakterystyczne odgłosy. Ilustracje wyglądają jak papierowa wycinanka. W tej serii Egmont wydał jeszcze pięć tytułów z dziurą dla dzieci w wieku 0-2 lat. 
Bez względu na to, który z proponowanych tytułów wybierzecie, wasze dzieci będą miały dużo radości i wesołych ćwiczeń w rozwoju mowy.

Może spodoba Ci się również

4 komentarze

  1. Mamy księgę dźwięków, zresztą niedawno o niej pisałam. Druga pozycja mnie zachwyciła i muszę wręcz ją kupić dla Olusia. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieciaki uwielbiają takie książeczki a córka czyta je już z powodzeniem sama. Ma dużą frajdę z takiego czytania i wylicza, które książeczki przeczytała samodzielnie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam! nie posiada Pani na sprzedaż książeczki "kto robi hu hu?" i innych? :)

    OdpowiedzUsuń

Facebook

Instagram