Księga porad językowych Lemalii Szczęśliwej

15:53

Nauczycielka Lamelia Szczęśliwa dziesięć lat temu przeszła na emeryturę. Pewnego dnia jej spokój zakłócają dzieci proszące o wyczyszczenie języka z błędów językowych.
Pani Lamelia, choć nie jest zachwycona dodatkową pracą, przyjmuje dzieci na siedemnastodniową kurację. Każdego dnia w żartobliwy i zapadający w pamięć sposób tłumaczy jeden z błędów językowych. 

Autorka książki ,,Księga porad językowych Lamelii Szczęśliwej" Joanna Krzyżanek w zabawny sposób wyjaśnia najczęściej pojawiające się błędy językowe np. kiedy mówimy, że coś ubieramy, a kiedy zakładamy, włanczamy czy włączamy, co oznacza słowo adoptować, a co adaptować, kiedy idziemy po, a kiedy na zakupy i wiele innych. Na początku książki znajdziemy porady jak ćwiczyć język, przykłady językowych łamańców oraz bardzo obrazowe wyjaśnienia powiedzeń: cięty język, co ślina na język przyniesie, brać kogoś na język, mieć wspólny język, ciągnąć kogoś za język. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem wyjaśniającym błędy. Dla przypomnienia i szybkiego wyszukania odpowiedzi na końcu książki zamieszczono poradnik z poprawnymi wypowiedziami omawianymi w książce. 

,,Księga porad językowych Lamelii Szczęśliwej" przyda się nie tylko dzieciom. Można ją przeczytać jednym tchem lub dawkować jedną poradę na dzień. W książce zauważyłam kilka literówek, ale jeśli czytają dziecku dorośli to nie powinno to być większy problemu. W przypadku gdy dziecko czyta samo może zostać wprowadzone w błąd. Książka jest bardzo solidnie wydana i z pewnością wytrzyma nie jedno gorączkowe poszukiwanie właściwej odpowiedzi.

Książka recenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram