Święty Filip Neri

17:06


W serii ,,Święci uśmiechnięci" Elizy Piotrowskiej ukazała się kolejna wierszowana książka, tym razem o Świętym Filipie Neri.
Muszę przyznać, że nie znałam zbyt dobrze historii tego świętego. Książka jest napisana w bardzo lekkiej formie i niesie ze sobą bardzo ciekawe informacje. Dodatkowo zamieszczono wiele przypisów ukazujących kontekst historyczny danego zdarzenia.

Filip Neri urodził się we Florencji. Był bardzo pogodną osobą. Wszędzie gdzie się pojawiał zjednywał sobie ludzi życzliwością. Po kilku przeprowadzkach osiadł w Rzymie, gdzie założył Oratorium. Był świetnym filozofem, teologiem, a przede wszystkim miał wyjątkową więź z Bogiem. Odznaczał się wielką pokorą i uczył jej innych. Jest dobrym przykładem na to, że świętość nie oznacza ponurej miny i nudy. 

Eliza Piotrowska bardzo subtelnie pisze o śmierci świętego. Pokazuje, że jest to coś, na co św. Filip czekał i przyjął z ufnością w Bożą miłość. Swoją wiedzę na temat św. Filipa Neri można sprawdzić rozwiązując krzyżówkę zamieszczoną na końcu książki.

Biografia tego świętego może być dobrym początkiem rozmowy z dzieckiem na temat pokory, życzliwości i więzi z Bogiem. 
Książka recenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram