Rebeka. Wymarzona panna młoda.

13:07

,,Rebeka. Wymarzona panna młoda." Antonelly Anghinoni to drugi tytuł z serii Płatki o niezwykłych kobietach Starego Testamentu.
Rebeka od dziecka była bardzo dobrą i uczynną dziewczyną. W książce znajdziemy opisy różnych sytuacji, w których chętnie okazywała bezinteresowną pomoc. Dzięki tej niezwykłej cesze wybrano ją na żonę dla Izaaka, syna Abrahama i Sarah. Została matką bliźniaków Ezawa i Jakuba, którzy już podczas ciąży walczyli o przywilej pierworództwa. Bóg wyznał Rebece, który z nich otrzyma ojcowskie błogosławieństwo i choć było to dla matki trudne starała się o wypełnienie Bożej woli.
 Opowieść o Rebece poznajemy wraz z małym Jezusem, któremu Maryja opowiada przed snem historie Starego Testamentu. W książce znajdziemy również dialogi w formie komiksu, mapę z oznaczoną wędrówką Rebeki do Izaaka, ciekawostki i wyjaśnienia trudnych słów oraz zwyczajów żydowskich. Na koniec zamieszczono instrukcję łatwego wykonania glinianego dzbana oraz podobnie jak w przypadku ,,Sarah. Księżniczka" papierową lalkę z sukienkami do wycięcia i jedną do zaprojektowania.

Na podstawie historii Rebeki można porozmawiać z dzieckiem na temat okazywania bezinteresownej dobroci. Książka jest dobrym wstępem do lektury Pisma Świętego. 

W tekście zamieszczono cytaty z Pisma Świętego na podstawie Biblii Tysiąclecia. Treść książki oparta jest w części na tradycji i legendach żydowskich.

Książka recenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram