Przygody Eli

15:35

Kilkuletnia Ela miewa ciekawe przygody, które mogą się stać bliskie każdemu maluchowi. Historie napisane i zilustrowane przez Catarinę Kruusval polecam dla dzieci od pierwszego roku życia.
Tekst jest krótki, zazwyczaj jedno lub dwa zdania na stronę, a wyraźne ilustracje w przyjemnej kolorystyce pomogą się na nim skupić. Nasza przygoda z Elą zaczęła się od ,,Piłki Eli", która do dzisiaj pozostaje naszą ulubioną.

Piłka Eli
Ela otrzymuje paczkę, w której znajduje piłkę. Podczas zabawy pies łapie piłkę i gdzieś ją chowa. Ela zagląda w różne zakamarki w poszukiwaniu otrzymanego prezentu.
Podczas czytania dziecko szuka piłki razem z Elą.

Ela na plaży
Ela zabiera ze sobą misia i idzie na plażę; chce łowić ryby, ale w wodzie są tylko szczypiące kraby. Spotyka starszego chłopca, który oswaja ją z tymi nieprzyjemnymi stworzeniami.

Kwiaty od Eli
Mama Eli ma urodziny i nikt nie zwraca uwagi na dziewczynkę. Ela wymyka się z domu i wyrusza na poszukiwanie kwiatów dla solenizantki. Dociera aż do lasu i nie wie, jak wrócić do domu. Na szczęście w porę odnajduje ją rodzina. Książka stanowi dobry punkt wyjścia do rozmowy o samodzielnym oddalaniu się do rodziców.

Może spodoba Ci się również

4 komentarze

 1. Bardzo fajne książeczki .
  moja Weronika bierze swoje książeczki i udaje że czyta a wtedy opowiada co widzi na ilustracjach i co zapamiętała z mojego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas syn komentuje po swojemu szczególnie ,,Piłkę Eli" :)

   Usuń
 2. Ładne, ciekawe ilustracje, lecz my niestety musimy poczekać z książkami gdyż moja Milenka wszystko chce do buzi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam książki materiałowe, gumowe lub z grubego kartonu pisałam o nich tutaj http://makulka.blogspot.com/2014/10/ksiazki-dla-niemowlaka.html Gdy przechodziliśmy ten etap, kładłam się i dziecko na plecach, książkę trzymałam poza zasięgiem dziecka ale tak aby dobrze widziało ilustracje. To była świetna zabawa przy, której syn fikał radośnie nogami gdy mu się coś szczególnie podobało.

   Usuń

Facebook

Instagram