Powiedz mi dlaczego...

16:35

,,Nie mogę gryźć koleżanek?" to książka z serii ,,Powiedz mi dlaczego...". Sara Agostini w prosty sposób przedstawia sytuacje, które mogą być powodem gryzienia i konsekwencje takiego postępowania. Helka zabrała Stefkowi zabawkę. Stefek wpada w złość i z całej siły gryzie koleżankę. Wtedy do akcji wkracza mama
i tłumaczy synowi dlaczego takie zachowanie jest nieodpowiednie. Następnie rozmawia z Helką i wyjaśnia, że jeśli chce się bawić czyjąś zabawką, musi o to poprosić. 

Kilka miesięcy temu pisałam o tym, jak w dzieciństwie pogryzłam kolegę i nikt mnie nie zapytał dlaczego to zrobiłam. Autorka uświadamia rodzicom, że gryzące dziecko chce coś w ten sposób wyrazić (np. głód, zmęczenie, frustrację), tylko nie wie jak to zrobić. 
Zapewne większość dzieci prędzej czy później będzie próbowało kogoś ugryźć. W takiej sytuacji zadaniem rodzica jest dowiedzieć się, dlaczego dziecko tak postąpiło i wskazać mu właściwe zachowanie. Dlatego ta pozycja jet nie tylko miłą książką dla dziecka, ale również pomocą dla rodzica, który dzięki niej może zainicjować i poprowadzić rozmowę na ten temat.
Na początku książki znajduje się miniporadnik jak czytać dziecku.

Książka recenzowana dzięki uprzejmości wydawnictwa Jedność.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram