Minibiblia w obrazkach.

15:57

Od kilku lat szukam dobrze wydanej Biblii dla dzieci. Takiej, w której nie będzie się roiło od infantylnych, lukrowanych obrazków i zdań powyrywanych z kontekstu. W dobie picturebooków potrzeba czegoś więcej.
Wiem, że najważniejszy jest tekst ale dla malucha ważne są również ilustracje, a te w bibliach wydawanych z myślą o Pierwszej Komunii Świętej nie są najwyższych lotów. Uważam, że ilustratorzy dla dzieci nie wykorzystują potencjału Biblii. 

Zachęcona świetną ,,Księgą dźwięków" Soledad Bravi, o której pisałam tutaj (klik) kupiłam w ciemno ,,Minibiblię w obrazkach" tej samej autorki. Jednak co sprawdziło się w dźwiękach, tutaj już nie koniecznie. W książce zachowano chronologię, historia rozpoczyna się od stworzenia świata, a kończy na wniebowstąpieniu Jezusa. Autorka zakłada, że rodzice znają Pismo Święte, dlatego ogranicza tekst do minimum, a ilustracje podpisuje hasłowo. Jedna historia to jedna ilustracja, na więcej pozwala sobie przedstawiając dzieje Noego. Tekst wygląda jak pisany odręcznie, obawiam się, że małe dziecko może mieć trudność z jego odczytaniem.
Syn lubi ją przeglądać, jak podrośnie na pewno opowiem mu coś więcej o historii zbawienia. Mam nadzieję, że w międzyczasie znajdę coś ambitniejszego. 

Może spodoba Ci się również

4 komentarze

 1. Ja widzę prawdziwka u Adama... może takie skojarzenie to w związku z jesienną aurą? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba dzieje Mojżesza, nie Noego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, że teraz już nie pamiętam. Pisałam to kilka lat temu. Tę Biblię już komuś wydałam. Dziękuję, że zwróciłaś na to uwagę.

   Usuń

Facebook

Instagram