Pracujące pojazdy

17:01

Taro Miura stworzył niepozornie wyglądającą serię o Pracujących pojazdach. Oszczędna grafika, tekst w formie zagadki, niewielki format i przejrzystość okazały się trafić w dziesiątkę do młodego pasjonaty maszyn.

Czy dosięgnie?

W tej części możemy zobaczyć jak działają różnego rodzaju podnośniki, wózek widłowy, straż pożarna itp. Na jednej stronie znajduje się krótkie zadanie przedstawiające pojazdy oraz pytanie ,,Czy dosięgnie...?" Po przekartkowaniu otrzymujemy odpowiedź. W tym momencie dziecko zaczyna się cieszyć i podziwiać moc maszyny.

Hej, ho!
W ,,Hej, ho!" spycharki, ładowarki, wywrotki radośnie pracują przy transporcie surowców. Czytaniu towarzyszą głośne krzyki Hej, ho! Ma się wrażenie, że operatorzy maszyn raczej się bawią niż ciężko pracują.

Zostaw to mnie
Trzecia część ukazuje współpracę pomiędzy pojazdami. Wywrotka prosi ładowarkę o załadowanie w niej piasku, na to maszyna odpowiada ,,Zostaw to mnie". Trochę to wygląda jakby pojazdy rozmawiały między sobą a ludzie pełnili jedynie funkcję niemych pomocników. Takie wrażenie potęgują oczy na masce pojazdu. Mimo to wszystkie trzy części dostarczają dużo radości i emocji.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram