EKOnomiczne dziecko.

20:43

Bycie eko jest coraz bardziej powszechne, produkty z zielonymi znaczkami można spotkać w większości sklepów. Niestety nawet produkty oznaczone jako ekologiczne nie zawsze są zdrowsze, a ceny wciąż są wygórowane. W swojej biblioteczce mam kilka książek, które podpowiadają jak żyć w zgodzie z naturą i nie faszerować siebie i swojego otoczenia chemią. Jedną z nich jest ,,EKOnomiczne dziecko, oszczędnie i naturalnie." Ewy Kozioł. 

Ewa Kozioł to jedna z tych osób, które zamieniły życie w wielkim świecie korporacji na życie blisko rodziny i natury. Swoim patrzeniem na świat i recepturami dzieli się na swojej stronie internetowej zielonyzagonek.pl .


Autorka udowadnia, że bycie eko może być też tanie. W swojej książce podaje receptury, które można przygotować z powszechnie dostępnych, tanich i zdrowych produktów. Wiedzę czerpie z doświadczenia i szerokiej literatury anglojęzycznej.
Swoją książkę zaczyna od pochwały karmienia piersią i podaje sposoby na związane z tym możliwe dolegliwości. Wymienia zalety noszenia dziecka i radzi jak bezpiecznie je chustować. Wymienia trujące preparaty, które powszechnie stosuje się w kosmetykach dla dzieci i podaje alternatywne przepisy. Podpowiada jak w prosty sposób wyeliminować chemię również z otoczenia dziecka, od pieluszek zaczynając, a na czyszczeniu zabawek kończąc. Znajdziemy tu również informację o rozszerzaniu diety dziecka i masażu niemowlaka. Nie mogło też zabraknąć rozdziału o szczepieniach ochronnych i gorączkowej fobii.

Edytorsko książka pozostawia trochę do życzenia, ale za to jest drukowana wyłącznie z użyciem materiałów recyklingowych. Z niektórymi tezami autorki się nie zgadzam, nie wszystkie przepisy wykorzystałam ale uważam, że warto tę książkę mieć pod ręką. 

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram